GOODYEAR: NOWE MG POJEDZIE NA OPONACH MARKI

MG3_2

Marka MG wybrała firmę Goodyear na wyłącznego dostawcę opon dla nowego MG3 w Europie. Najnowszy model miejskiego auta opuści fabrykę na oponach Goodyear EfficientGrip Performance w rozmiarze 195/55R16 87V.

Przed wyborem dostawcy, opony Goodyeara poddano testom porównawczym z produktami innych marek. Najważniejsze właściwości opony wybranej przez MG, w tym niskie opory toczenia i przyczepność na mokrej nawierzchni, pasują do charakterystyki nowego pojazdu.


Zobacz także:
OPONY


Jest on bowiem przede wszystkim ekonomicznym i przyjaznym dla środowiska samochodem skierowanym do kierowców, którzy szukają auta modnego i dającego radość z jazdy.

– To doskonale, że nasz nowy MG3 zjeżdża z linii montażowej w Birmingham na oponach Goodyear – powiedział Guy Jones, Dyrektor sprzedaży i marketingu MG.

MG3_1

Opony EfficientGrip Performance, dostępne w 56 rozmiarach i typach, osiągają jedne z najwyższych ocen w ramach europejskiego systemu etykietowania opon, w tym kategorię A w zakresie przyczepności na mokrej nawierzchni i kategorię B pod względem oporów toczenia.

Wyposażono je również w szereg zaawansowanych technologii. Należy do nich system WearControl, dzięki któremu bieżnik pracuje równomiernie, co przekłada się na zoptymalizowaną przyczepność na mokrej nawierzchni i niższe opory toczenia przez cały okres eksploatacji opony.

Niskie opory toczenia, a przez to niższe zużycie paliwa, jest możliwe dzięki zastosowaniu specjalnej mieszanki bieżnika, która ogranicza nagrzewanie się dolnej części ściany bocznej, obniżając tym samym opór między oponą a drogą. Zaawansowana warstwa CoolCushion również pomaga obniżać temperaturę pracy opony, co przekłada się na osiąganie przez nią wysokich ocen na etykiecie. Zoptymalizowany układ bloków barkowych i bardzo cienkie rowki zapewniają jeszcze niższy poziom hałasu.

– Jesteśmy zadowoleni i dumni z tego, że nasze opony będą montowane w nowym modelu MG pochodzącym z zakładów w Longbridge – powiedział Michael Wynn, Kierownik ds. opon osobowych na pierwsze wyposażenie w Goodyearze.