GUANGZHOU 2019: NOWE PROPOZYCJE KIA W TYM KX3

kia-chiny1

Podczas 17. Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Guangzhou w Chinach Kia Motors zaprezentowała nowego SUV-a noszącego nazwę KX3.

Na stoisku wystawiono także kilka innych modeli przeznaczonych na tamtejszy rynek.


Zobacz także:

SALONY SAMOCHODOWE

ECO


 

Podczas targów motoryzacyjnych Guangzhou Motor Show Kia zaprezentowała również studyjnego SUV-a w stylu coupé o nazwie Futuron, nowego elektrycznego sedana średniej wielkości K3 – w sumie aż 11 samochodów.

kia-chiny2

Kompaktowych rozmiarów crossover KX3, na innych rynkach znany jako Seltos, trafi do sprzedaży jeszcze w tym roku. Nowe auto nie tylko wygląda dynamicznie, ale oferuje też osiągi i właściwości jezdne, jest wyposażony w najnowsze systemy asystujące oraz łączności z Internetem.

Dynamiczną sylwetkę KX3 podkreślają, między innymi, duży rozstaw osi wynoszący 2630 mm, długa pokrywa silnika, szeroki wlot powietrza w kształcie tygrysiego nosa oraz reflektory i tylne światła wykonane w technologii LED. Wnętrze KX3 jest wykonane z wysokiej jakości materiałów oraz wyposażone w system multimedialny z 10,25-calowym ekranem dotykowym.

Wyposażenie nowego crossovera obejmuje również nastrojowe oświetlenie Sound Mood. Nowy pojazd napędzany jest 1,5-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 115 KM, który współpracuje z 8-biegową przekładnią automatyczną. Zużycie paliwa w cyklu mieszanym wynosi 5,4 l/100 km.

kia-chiny3

Studyjny Futuron – zaprezentowany po raz pierwszy podczas China International Import Expo (CIIE) w Szanghaju, ma wymiary 4850 mm długości i rozstaw osi wynoszący aż 3000 mm. Koncepcyjny SUV w stylu coupé jest napędzany przez cztery silniki elektryczne znajdujące się bezpośrednio przy kołach.

Futuron Concept pokazuje, jak będą wyglądały przyszłe samochody elektryczne marki. Szerszy niż dotychczas „tygrysi nos” oraz innowacyjne reflektory Star Cloud nadają autu nowy wygląd zarówno w dzień, jak i w nocy. Geometryczną mozaikę oświetlenia w technologii LED zastosowano również z tyłu, dzięki czemu przyszłe modele Kia będą łatwo rozpoznawalne w nocy także od tyłu. We wnętrzu uwagę zwraca miejsce pracy kierowcy zaprojektowane wokół niego.

Graficzny interfejs „wyrasta” z drzwi po stronie kierowcy i otacza go łącząc się z zestawem wskaźników umieszczonych zarówno na kierownicy, jak i z ekranem na środku deski rozdzielczej. Samochód obsługuje się za pomocą rzeczywistości rozszerzonej, poprzez wyświetlane menu do obsługi, na przykład, układu przeniesienia napędu czy nawigacji.

kia-chiny4

W Chinach Kia prezentuje także nowego elektrycznego sedana średniej wielkości – model K3. Elektryczna wersja K3, podobnie jak K3 wyposażone w silnik benzynowy oraz K3 w hybrydowej wersji tupu plug-in, została zaprojektowana wyłącznie z myślą o sprzedaży na rynku chińskim.

Oprócz KX3, Futurona i elektrycznego K3 na Salonie Samochodowym w chińskim Guangzhou producent prezentuje szereg innych samochodów i modeli studyjnych, między innymi, elektrycznego Soula Booster, który dzięki specjalnie zaprojektowanym fotelom pozwala pasażerom odczuwać wibracje w rytm muzyki oraz nowatorski system KIA Read (Real- time Emotion Adaptive Driving).

Dzięki niemu samochód będzie potrafił odczytać nastrój kierowcy i odpowiednio do niego dostosuje oświetlenie wnętrza, dźwięk silnika, temperaturę w kabinie oraz zapach.

kia-chiny5