HONDA: DEBIUT NOWEGO CITY – BRAKE ACTIVE SYSTEM

H 1_Honda_Stand

Honda opracowała układ ułatwiający unikanie wypadków, który nazwano City-Brake Active System. System aktywnego hamowania w ruchu miejskim działa przy prędkościach jazdy poniżej 30km/h. Korzysta on z laserowego czujnika (LIDAR) umieszczonego w górnej części przedniej szyby, przeznaczonego do wykrywania sytuacji grożących niemal pewną kolizją.

Gdy system aktywnego hamowania w ruchu miejskim zidentyfikuje sytuację, która z dużym prawdopodobieństwem może skończyć się kolizją, zostają uruchomione ostrzeżenia dźwiękowe i optyczne informujące o tym kierowcę. Jeśli kierowca nie podejmie działań zapobiegających kolizji, system automatycznie uruchomi hamulce samochodu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


System aktywnego hamowania w ruchu miejskim chroni także kierowców przed przypadkowym przyspieszaniem przy prędkościach mniejszych niż 10 km/h lub przy ruszaniu. Jeżeli przeszkoda znajdzie się w odległości do 4 metrów przed pojazdem, a system uzna, że kierowca zbyt mocno nacisnął na pedał przyspieszenia, na przykład naciskając go przez pomyłkę zamiast pedału hamulca, uruchomione zostaną dźwiękowe i wizualne ostrzeżenia. Następnie system aktywnego hamowania w ruchu miejskim ograniczy moc silnika w celu zmniejszenia prędkości pojazdu.

City-Brake Active System po raz pierwszy pojawi się w nowej generacji modelu Honda Fit, który zadebiutuje na rynku japońskim jeszcze w tym roku.

Zaangażowanie Hondy w poprawę bezpieczeństwa określane przez firmę terminem “Bezpieczeństwo dla wszystkich” oznacza, że Honda będzie wyposażać swoje samochody i motocykle w najbardziej zaawansowane i skuteczne w działaniu systemy bezpieczeństwa. Wyznaczonym przez Hondę celem jest zapewnienie bezpieczeństwa wszystkim, którzy korzystają z dróg w dzisiejszym nieustannie przemieszczającym się społeczeństwie.