HONDA: MODEL E Z TYTUŁEM CAR OF THE YEAR W NIEMCZECH

Niemcy wybrali najlepsze samochody na swoim rynku. Tytuł w krajowej edycji konkursu „German Car of the Year 2021” zdobyła nowa Honda e.

To pierwszy elektryczny pojazd marki w Europie i pierwszy laureat japońskiego producenta w historii tego konkursu w kraju naszych zachodnich sąsiadów.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

ECO


 

Honda e zwyciężyła także w kategorii „Nowa energia”. To kolejna prestiżowa nagroda dla modelu od jego premiery, wiosną 2020 r. Wcześniej otrzymał on m.in. wyróżnienie Red Dot Design Awards. Tytuł German Car of the Year przyznawany jest przez jury złożone z czołowych niemieckich dziennikarzy motoryzacyjnych. Gremium testuje i ocenia najnowsze samochody pod kątem użyteczności, właściwości jezdnych, znaczenia rynkowego i poziomu innowacyjności.

Zwycięzcy pięciu kategorii – Kompakt, Premium, Luksusowe, Nowa energia i Sportowe – podlegają kolejnej ocenie, która wyłania głównego zwycięzcę.

– To wielki zaszczyt, że Honda e – jako pierwszy japoński samochód – otrzymała tytuł German Car of the Year. Jesteśmy z tego niezwykle dumni, Klienci oraz media, od momentu pierwszej prezentacji Hondy e, odbierali ten model niezwykle pozytywnie. Honda e jest doskonałym przykładem produktu o wyjątkowym stylu, wyposażonym w najnowocześniejsze rozwiązania techniczne i w zaawansowaną, inteligentną łączność, dzięki czemu właściciele pozostają skomunikowani ze światem zewnętrznym poprzez urządzenia, z których korzystają na co dzień. Jesteśmy bardzo wdzięczni za tę nagrodę – mówi Katsuhisa Okuda, Dyrektor Generalny i Prezes Honda Motor Europe.

– Honda e reprezentuje nowy rodzaj mobilności, gdzie samochód odgrywa kluczową rolę w tworzeniu «płynnego połączenia» między różnymi aspektami życia. Honda e została również zaprojektowana z myślą o stworzeniu idealnego środka indywidualnej komunikacji w mieście, który będzie odpowiedzią na problemy środowiskowe, zwłaszcza w obszarach zurbanizowanych – skomentował Tomofumi Ichinose, lider projektu modelu Honda e.

Honda e jest ważnym modelem na drodze do realizacji zobowiązania Hondy, zakładającego zelektryfikowanie do 2022 roku europejskiej gamy głównych modeli. Nowe auto wyróżnia się płynnymi, eleganckimi liniami i nowoczesnym stylem, które skrywają najnowsze rozwiązania techniczne, systemy i zaawansowaną inteligentną łączność.