HONDA: ROZPOCZĘŁA SIĘ SPRZEDAŻ NOWEGO MODELU VEZEL

Ho_HYBRID

Honda Motor Co., Ltd. rozpoczęła w Japonii sprzedaż modelu Vezel, łączącego dynamiczne cechy SUV-a, elegancką stylistykę coupe i funkcjonalność minivana z niskim poziomem zużycia paliwa.

Napęd na cztery koła będzie dostępny w opcji zarówno w wersjach modelu wyposażonych w jednostki benzynowe, jak i tych z napędem hybrydowym.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Nadwozie Hondy Vezel charakteryzuje się stabilnością SUV-a oraz płynną stylistyką auta typu coupe, do której nawiązują także niezwykle wygodne przednie fotele oraz wysokiej jakości wnętrze. Kolejne atuty modelu to system składania siedzeń „Magic Seats, który zastosowano dzięki centralnemu umieszczeniu zbiornika paliwa oraz duży bagażnik o pojemności 453 litrów, w którym zmieszczą się trzy torby golfowe bez potrzeby składania oparć tylnej kanapy.

Napęd hybrydowy zastosowany w modelu Vezel to Sport Hybrid i-DCD nowej generacji składający się z dwóch silników: spalinowego o pojemności 1,5 litra z bezpośrednim wtryskiem paliwa oraz elektrycznego o wysokiej mocy. Te współpracujące ze sobą jednostki generują osiągi na poziomie silnika benzynowego o pojemności 2,0 l. Kierowca ma zatem do dyspozycji auto dostarczające wiele przyjemności z jazdy i zarazem najbardziej ekonomiczny samochód w swojej klasie.

Co więcej, Vezel w wersji z napędem hybrydowym będzie pierwszym modelem Hondy wyposażonym w opracowany przez firmę napęd na cztery koła Real Time All-Wheel-Drive (AWD), który – dzięki zaawansowanemu układowi elektronicznemu – w bardzo precyzyjny sposób steruje rozdziałem momentu obrotowego pomiędzy kołami przedniej i tylnej osi.

Ponadto, wszystkie wersje Hondy Vezel zostały standardowo wyposażone w zaawansowane rozwiązania techniczne, które z reguły stosowane są w samochodach wyższych klas. Do takich rozwiązań należy elektryczny hamulec postojowy czy funkcja automatycznego uruchamiania hamulca Automatic Brake Hold. Konstrukcja modelu Vezel obejmuje również wyjątkowo wydajne materiały wygłuszające i amortyzatory, spotykane głównie w ekskluzywnych limuzynach. Dzięki nim auto oferuje doskonale wyciszone wnętrze oraz bardzo stabilne prowadzenie.

Nowy SUV Hondy wejdzie do sprzedaży w Europie dopiero w 2015 roku, dlatego informacje dotyczące specyfikacji, gamy jednostek napędowych i nazwy tego modelu zostaną podane w późniejszym terminie.