HOT WHEELS CZYLI PÓŁ WIEKU MOTORYZACJI (NIE) TYLKO DLA DZIECI

HotWheels_1

18 maja 2018 roku marka Hot Wheels obchodzi okrągły jubileusz 50-lecia. Już od 1968 roku inspiruje kolejne pokolenia chłopców i zachęca do zabawy, eksperymentowania, współpracy oraz podejmowania wyzwań.

Choć stwierdzenie “chłopców” nie jest w pełni prawdziwe: modele często kolekcjonują całkiem dorośli panowie, a bawią się nimi także dziewczęta…


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Gdy Ruth Handler stworzyła lalkę Barbie, która podbiła serca dziewczynek, jej mąż Elliot stanął przed wyzwaniem, by stworzyć równie wyjątkową zabawkę dla chłopców. Drzemiący w nim duch rywalizacji pozwolił mu spojrzeć na temat z prawdziwym wizjonerstwem. Elliot chciał zaprojektować auto inne niż wszystkie pozostałe modele dostępne na rynku, o którym chłopcom nawet się nie śniło.

HotWheels_6

Auto, które łączyłoby w sobie prędkość, wyjątkowy design i prawdziwe zamiłowanie do motoryzacji. Wraz z Harrym Bentleyem Bradleyem, zaprzyjaźnionym naukowcem i inżynierem z General Motors, dokonał niemożliwego. Wspólnie zaprojektowali samochód- zabawkę, który zafascynował i nadal fascynuje miliony chłopców i dorosłych na świecie, osiągając status najbardziej kultowego resoraka w historii.

Cuda w skali 1:64

Od ponad 50 lat marka Hot Wheels z pasją tworzy najwspanialsze i najbardziej szalone samochodziki i tory do zabawy. Pierwsza linia produktów obejmowała 16 małych metalowych pojazdów w skali 1:64. Dziś Hot Wheels to jedna z najpopularniejszych globalnych marek zabawek oferująca swoim fanom odjazdową zabawę i emocjonujące kaskaderskie sztuczki.

HotWheels_2

Hot Wheels dostarcza dzieciom niewiarygodnych wrażeń, uczy współpracy, pobudza wyobraźnię i zachęca do tworzenia różnorodnych konstrukcji z wykorzystaniem torów oraz przedmiotów codziennego użytku, rozwijając tym samym kreatywność i inspirując do stawiania sobie nowych celów.

Camaro The Original 16

Pierwszym samochodem Hot Wheels w sprzedaży był pomarańczowy Camaro The Original 16. Obecnie istnieje 20 000 różnych modeli samochodów Hot Wheels, między innymi spod znaku Ferrari, Lamborghini, Maserati, McLaren, Porsche czy Aston Martin, a także pojazdy inspirowane popkulturą: znane z gier, kreskówek czy filmów, takie jak Batmobil czy autka inspirowane kultową serią „Gwiezdne wojny”. Do tej pory marka wyprodukowała ponad 6 bilionów samochodzików.

QianYing Ooi

Hot Wheels jako pierwsza marka na świecie mogła też pochwalić się luksusową, prawdziwą wersją samochodu sygnowanego swoim logo. W 2013 roku wyprodukowano prawdziwego Chevroleta Camaro SS w wyjątkowej limitowanej edycji Hot Wheels Special Edition. Dwa lata później Hot Wheels skonstruował też samochód Dartha Vadera w skali 1:1.

Wiosną 2018, chcąc uczcić 50-lecie współpracy, Chevrolet zaprojektował limitowaną wersję Camaro. Chevrolet Camaro Hot Wheels 50th Anniversary Edition w charakterystycznym pomarańczowym kolorze dostępny jest w modelach Camaro 2LT i 2SS coupe oraz w modelach kabrioletów.

QianYing Ooi

Trzy światowe rekordy

Od początku istnienia marka Hot Wheels łączy w sobie dynamizm, świetny design i zawrotną prędkość, fascynując nie tylko małych chłopców. Wykorzystując dziecięce zainteresowanie motoryzacją – bawi, uczy odwagi i motywuje, zachęcając ich do podejmowania kolejnych wyzwań. Dowodem na śmiałość marki w realizowaniu ambicji i marzeń wykraczających poza wyznaczone granice są wyczyny kierowców teamu Hot Wheels, którzy pobili aż trzy światowe rekordy.

W księdze rekordów Guinnessa znalazł się wykonany przez nich skok samochodem czterokołowym na odległość 101 metrów, skok „korkociągiem” na odległość 28 metrów i przejazd na podwójnej, sześciopiętrowej, pionowej pętli.

W historii zapisały się również rekordowe osiągnięcia fanów, którzy w 2016 roku ułożyli tor Hot Wheels złożony z 2 047 elementów długości ponad 55 km! Natomiast właściciel największej na świecie kolekcji kultowych autek zebrał aż 20 000 egzemplarzy.

HotWheels_5

Co roku wprowadzanych jest 130 nowych, wyjątkowych modeli do kolekcjonowania, a Hot Wheels nieprzerwanie pozostaje jedną z najlepiej sprzedających się zabawek na świecie.

W 2018 roku, z okazji jubileuszu marki w sprzedaży pojawiła specjalna kolekcja samochodzików oznakowanych logotypem 50-lecia Hot Wheels.