HYUNDAI MOTOR POLAND: REKORD SPRZEDAŻY AUT W 2017 ROKU

hyund-sprzed1

Hyundai Motor Poland odnotował najlepszy w historii marki w Polsce roczny wynik sprzedaży. Oferowane przez Hyundaia nowoczesne, wysokiej jakości modele trafiły w 2017 roku aż do 20 323 Klientów.

Marka może się także pochwalić 12,3 procentowym wzrostem wielkości sprzedaży w porównaniu do roku poprzedniego. Tym samym Hyundai zajmuje 9. miejsce w zestawieniu wiodących marek motoryzacyjnych i ma 4,1 proc. udział w rynku.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Najpopularniejszym modelem w gamie Hyundaia pozostaje Tucson – elegancki SUV segmentu C spotkał się z uznaniem 7 636 klientów, co oznacza 10,8 proc. wzrost sprzedaży w porównaniu do minionego roku. W październiku i listopadzie Tucson znalazł się także na pierwszym miejscu najbardziej popularnych modeli segmentu C-SUV, a w całorocznym zestawieniu sprzedaży w tym segmencie jest na miejscu trzecim.

hyund-sprzed2

Drugim najlepiej sprzedającym się modelem marki Hyundai w Polsce jest miejski i20, którego sprzedano 4 163 egzemplarze, a więc o 27,5 proc. więcej niż w roku ubiegłym. Na trzeciej pozycji znalazł się i30 nowej generacji.

– Tegoroczny wynik ponad 20 tysięcy sprzedanych samochodów jest dla nas powodem do dumy, ale także silnym motywatorem do realizacji kolejnych, ambitnych celów. Trwająca ofensywa produktowa, w ramach której do 2021 roku wprowadzimy na rynek aż 30 nowych i odświeżonych modeli, z pewnością wpłynie na dalsze umacnianie pozycji marki i jej dynamiczny rozwój w Polsce i Europie – powiedział Leszek Płonka, Dyrektor Zarządzający Hyundai Motor Poland.

Globalna sprzedaż marki Hyundai w 2017 roku wyniosła 4 504 825 samochodów. Najbardziej popularnym modelem Hyundaia na świecie jest Elantra (na niektórych rynkach Avante), której sprzedano aż 667 823 sztuki, a najczęściej wybieranym SUV-em jest Tucson, sprzedany w liczbie 645 309 egzemplarzy.

hyund-sprzed3

Samochody marki Hyundai powstają są w fabrykach na całym świecie – w Korei, Czechach, Indiach, Rosji, Turcji i Stanach Zjednoczonych. Do ich produkcji Hyundai wykorzystuje stal o zwiększonej wytrzymałości, wywarzaną we własnych hutach. Wszystkie modele Hyundaia objęte są unikatową, 5-letnią Avanteą bez limitu kilometrów.