HYUNDAI: PIERWSZE TESTY MODELU i20 WRC

hyundai-tests

Po intensywnych, kilkumiesięcznych przygotowaniach Hyundai wyprowadził samochód i20 WRC z warsztatu na drogę, aby rozpocząć program testów.

Na należącym do firmy terenie testowym, w pobliżu centrali w Alzenau, z powodzeniem przeprowadzono próby shakedown, sprawdzające specyfikacje samochodu Hyundai i20 WRC w warunkach rzeczywistych. Kolejne fazy intensywnych testów auta będą prowadzone z myślą o przygotowaniach do udziału w Rajdowych Mistrzostwach Świata WRC w 2014 roku w Monte Carlo.


Zobacz także:
RAJDY


Po trzydniowej próbie shakedown, przeprowadzonej na odcinku 550 km, wykonano serię kompleksowych testów i20 WRC w różnych konfiguracjach oraz zebrano dane, które zostaną przeanalizowane przez inżynierów w centrali Hyundai Motorsport. Ocenie poddano wszystkie kluczowe parametry samochodu, ze szczególnym uwzględnieniem tych, dotyczących zastosowanego w i20 WRC 1,6-litrowego silnika Turbo.

– Samochód opuścił warsztat i muszę przyznać, że to emocjonujące widzieć po raz pierwszy, jak sprawdza się w warunkach rzeczywistych. Do końca roku mamy przygotowany harmonogram intensywnych testów. Będziemy wykonywać próby w rozmaitych miejscach Europy, aby przetestować samochód i20 WRC w zróżnicowanych warunkach – zbliżonych do tych, z jakimi możemy mieć do czynienia w Rajdowych Mistrzostwach Świata w przyszłym sezonie – powiedział Michel Nandan, szef zespołu.

Podczas shakedown oraz testów dodatkowych zespół Hyundaia nie odnotował żadnych istotnych problemów.

– Przebieg pierwszych testów oceniam pozytywnie. Dysponujemy teraz ogromną liczbą informacji, które pomogą w przygotowaniach do startu w Rajdzie Monte Carlo 2014 – dodał Nandan.

Model Hyundai i20 WRC został zaprojektowany w centrum badawczo- rozwojowym Namyang w Korei Południowej. Przygotowania auta do udziału w rajdach zostały w pełni powierzone centrali Hyundai Motorsport w Alzenau.