INFINITI: VETTEL ODEBRAŁ FX VETTEL EDITION

Infiniti Red Bull Racing Filming Day

W przeddzień swoich dwudziestych szóstych urodzin dyrektor ds. osiągów Infiniti, Sebastian Vettel odebrał swój nowy samochód − Infiniti FX Vettel Edition. SUV z limitowanej − liczącej 150 egzemplarzy − edycji, zaprojektowany z bezpośrednim udziałem trzykrotnego Mistrza Świata Formuły 1 i oznaczony numerem 001, został dostarczony do domu Vettela w Szwajcarii.

FX Vettel Edition to najmocniejszy model w szerokiej gamie samochodów Infiniti. Zaprezentowany został na Festiwalu Szybkości w Goodwood w 2012 roku, gdzie Vettel wjechał nim na słynne wzgórze.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Projekt zapoczątkował pogłębienie współpracy utytułowanego kierowcy z marką Infiniti w doskonaleniu samochodów szosowych. Zaangażowanie Vettela doprowadziło do mianowania go w kwietniu 2013 roku dyrektorem ds. osiągów prestiżowej marki.

Odtąd mistrz kierownicy wielokrotnie brał udział w testowych jazdach próbnych i konsultacjach technicznych zespołów projektowych Infiniti na całym świecie. Miał także bezpośredni wkład w doskonalenie układów kierowniczego i hamulcowego w najnowszym sportowym sedanie klasy premium − Infiniti Q50.
Infiniti FX Vettel Edition jest w sprzedaży w Europie Zachodnim, na Środkowym Wschodzie oraz w Rosji.

– Jestem dumny, że mam samochód Infiniti, który pomogłem zaprojektować. Ma znakomite osiągi, doskonale się prowadzi i świetnie wpasowuje w moje codzienne życie. Prowadzenie FX Vettel Edition to wielka frajda. Urzeka mnie również jego niepowtarzalność. Jestem pewien, że inni posiadacze Infiniti będą mieć takie same odczucia − mówi Vettel.

W Polsce niestety nikt nie nabył limitowanego modelu. Powodem jest oczywiście akcyza, która sprawiła, że cena samochódu poszybowała w górę… Szkoda!