ITALIAN BAJA 2013: ADAM MAŁYSZ Z PKN ORLEN

AM 1_img00074

Zespół Adama Małysza pozyskał nowego sponsora – PKN Orlen, który wspólnie z dotychczasowymi partnerami Red Bull, Generali, Sony i Toyota będzie wspierał występy załogi.

Dzięki temu zespół może rozbudować program startów, zakładający w tym sezonie Mistrzostwa Strefy Europy Centralnej, Rajdowe Mistrzostwa Polski Samochodów Terenowych, wybrane rundy Pucharu Świata FIA, Rajd Maroka i najprawdopodobniej Silk Way Rally.


Zobacz także:
SPORT
DĄBROWSKI I CZACHOR W SAMOCHODZIE


Po sukcesie, jakim było piętnaste miejsce w Rajdzie Dakar, wzrosły aspiracje Adama Małysza i całego zespołu. Wsparcie ze strony PKN Orlen pozwoli to na rozbudowanie zaplanowanego wcześniej programu startów. Celem zespołu pozostaje maksymalny rozwój Adama jako kierowcy, doskonalenie jego umiejętności, treningi i rozwój rajdowej kariery naszego legendarnego skoczka.

Już dzisiaj załoga Adam Małysz i Rafał Marton odlatuje do Włoch na pierwszą rundę Pucharu Świata – 20. Italian Baja. Następnie program przewiduje start załogi w Baja Żagań (3-5 maja), Rábaköz Cup (18-19 maja), RSMPST Pleszew (31 maja – 2 czerwca), Baja Carpathia (21-23 czerwca), Baja Poland (30 sierpnia – 1 września), Internext Rally Vsetin (28-29 września) i Rallye OiLibya Maroc (13-19 października). Najprawdopodobniej zobaczymy również Adama i Rafała w Silk Way Rally, maratonie z Moskwy do Astrachania (6-13 lipca).

Podobnie jak w Dakarze, samochodem załogi będzie Toyota Hilux T1, obsługiwana przez Overdrive Racing. Nasi zawodnicy są bardzo zadowoleni ze współpracy z firmą Jean-Marca Fortina.

– Bardzo się cieszę z pozyskania kolejnego mocnego partnera, jakim jest PKN Orlen – mówi Adam Małysz. Jako członek Orlen Team otrzymam wsparcie, które pozwoli naszemu zespołowi na rozbudowanie programu startów w tym sezonie. Zamierzam nadal rozwijać się jako kierowca. Naszym celem jest nie tylko przygotowanie do Rajdu Dakar 2014. Chcemy powalczyć o FIA CEZ Trophy, uzyskać jak najlepsze wyniki w pozostałych rajdach.