IVOTY 2019: TYTUŁ DLA BLIŹNIAKÓW – PARTNERA, BERLINGO I COMBO

Opel-Combo1

Peugeot Partner, Citroën Berlingo, Opel Combo – Vauxhall Combo: bliźniacze modele PSA Groupe otrzymały tytuł Van of the Year 2019 — IVOTY (Międzynarodowy Samochód Dostawczy Roku 2019).

To najbardziej pożądana nagroda w segmencie lekkich pojazdów użytkowych. 127 punktów przyznanych wymienionym wyżej pojazdom dało znaczną przewagę nad sklasyfikowanym na drugim miejscu Mercedesem Sprinterem (92 punkty).


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Wyboru najlepszego vana dokonało jury złożone z 25 branżowych dziennikarzy z 25 krajów europejskich. Do finału plebiscytu zakwalifikowały się ponadto: Ford Transit Connect, Renault Master Z.E. oraz Ford Transit Courier.

Nagroda została przyznana przed oficjalnym debiutem modeli, który zaplanowany jest na targach motoryzacyjnych Mondial de l’Automobile w Paryżu w październiku. Ceremonia wręczenia nagrody odbyła się na targach pojazdów użytkowych IAA w Hanowerze. Dyrektor generalny firmy Opel, Michael Lohscheller, odebrał ją z rąk prezesa IVOTY, Jarlatha Sweeneya.

peugeot-partne1

To już piąty model Peugeot z tym tytułem. Wyróżnienie Van Of The Year jest przyznawane od 1992 roku.

– Jesteśmy bardzo dumni z tej nagrody. Zwycięstwo świadczy także o możliwościach Opla w ramach Groupe PSA. Modelem Combo „atakujemy” segment C‑vanów, w którym dotychczas nie odgrywaliśmy znaczącej roli. Opel ma duży potencjał wzrostu na rynku lekkich pojazdów użytkowych. Dlatego doskonale się składa, że powierzono nam opracowanie nowej platformy takich pojazdów dla całej Groupe PSA w Rüsselsheim — powiedział Michael Lohscheller odbierając nagrodę.

Dziennikarze wydający werdykt podsumowali: „Vany Groupe PSA przekonują do siebie na wiele sposobów. Autentycznie nowatorskie rozwiązania sprawiają, że samochód jest nowoczesny, komfortowy i wyposażony we wszystkie współczesne technologie poprawiające bezpieczeństwo. W użytkowaniu samochody te zapewniają przyjemność z jazdy i charakteryzują się dobrymi właściwościami jezdnymi bez uszczerbku dla ich funkcji użytkowych. Profesjonalni użytkownicy mają do wyboru szeroką gamę nadwozi i silników. To faktycznie nowy punkt odniesienia w segmencie vanów”.

Vany PSA obejrzeć będzie można z bliska podczas targów motoryzacyjnych Paris Motor Show.