JAGUAR: RING TAXI – XJ SPORT AND SPEED

Jeśli chcesz przejechać się jako pasażer po słynnym torze Nürburgring teraz masz możliwość zrobić to Jaguarem XJ w wersji Sport and Speed. To wyjątkowo ekskluzywna i wygodna taksówka z doładowanym silnikiem V8 510 KM pod maską.

Jaguar wprowadza model XJ Supersport z pakietem Sport and Speed jako „Ring-taxi” na niemieckim torze w Nürburgring. To luksusowa limuzyna zapewniająca duży komfort podróżowania. Jednocześnie dzięki lekkiej, aluminiowej konstrukcji oraz mocnemu silnikowi zapewnia radość z dynamicznej jazdy.

– Na torze testujemy wszystkie modele Jaguara, jednak na potrzeby ultrasportowej taksówki zdecydowaliśmy się na model XJ Supersport. To samochód, który najczęściej zaskakuje dziennikarzy, bowiem nie spodziewają się tak sportowych osiągów w dużym, luksusowym samochodzie. Jego aluminiowa konstrukcja i sztywność doskonale sprawdza się na torze, dlatego teraz można skorzystać z nowej Nürburgring Taxi Jaguara – powiedział Frank Klaas, Global Head of Communications, Jaguar Land Rover.

Nowa taksówka Jaguara została dostosowana do jazdy na torze wyścigowym, posiada bowiem klatkę bezpieczeństwa i kubełkowe fotele z pasami szelkowymi dla wszystkich pasażerów. Pakiet Sport zapewnia stylowy, matowoszary kolor nadwozia, a Speed Pack, dzięki zmianom w elektronice silnika, podnosi maksymalną prędkość z poziomu ok. 250 na prawie 280 km/h. Samochody stacjonują w Jaguar Nürburgring Test Centre.

Jaguar XJ został wprowadzony w Polsce do sprzedaży w 2010 roku. Dla fanów luksusu Jaguar przygotował model XJ Ultimate, który został zaprezentowany na Targach Motoryzacyjnych w Pekinie w kwietniu tego roku. To dopracowane do perfekcji luksusowe wnętrze gwarantujące pasażerom podróż w klasie biznes. Seryjnie montowane urządzenia iPad trzeciej generacji, lodówka do chłodzenia szampana czy tylne fotele wyposażone w opcję masażu, a także zupełnie nowy 3-litrowy benzynowy silnik V6 to tylko niektóre z wprowadzonych nowości.

Więcej informacji na temat marki Jaguar na www.jaguar.pl.