JAGUAR: XF Z TYTUŁEM BEST CAR W NIEMCZECH

Jaguar XF zdobył tytuł „Best Car” w plebiscycie organizowanym przez niemiecki magazyn motoryzacyjny „Auto Motor und Sport”. XF został wybrany przez czytelników magazynu za najlepszy samochód w kategorii „Upper Middle-Sized Imports” już po raz czwarty, zdobywając 45,8 procent wszystkich głosów w swojej klasie.

Ponad 100 tysięcy czytelników oddawało głosy na 311 samochodów w różnych kategoriach. Jaguar XF, który do tej pory zdobył już ponad 100 wyróżnień na całym świecie, wygrał w swojej kategorii. Model (po faceliftingu) to najlepiej sprzedający się importowany samochód klasy premium w Niemczech.

To nie jedyna nagroda, jaką marka Jaguar otrzymała na niemieckim rynku. Magazyn „Auto Bild Sportscars” niedawno uhonorował Jaguara XKR-S tytułem “2011 Sports of the Year”.

Jaguar XF oferuje szeroką gamę silników, w tym 2,2-litrowy diesel wyposażony w inteligentny system Start-Stop, który spala zaledwie 5,4 l/100 km w cyklu mieszanym – dla tych, którzy cenią sobie ekonomiczną jazdę i ochronę środowiska. Jednak kierowcom, którzy lubią poczuć moc i prędkość Jaguar oferuje model z silnikiem benzynowym 5,0 V8. Dzięki doładowaniu w modelu XFR osiąga moc 510 KM.

Nowością w 2012 roku będzie Jaguar XF Sportbrake, czyli wersja kombi popularnego modelu. Więcej informacji na jego temat producent ujawni w pierwszej połowie roku.