JEEP: RENEGADE 4xe I COMPASS 4xe Z NAPĘDEM HYBRYDOWYM PLUG-IN

W salonach Jeepa w Polsce są już dostępne nowe modele Renegade 4xe i Compass 4xe. To pierwsze zelektryfikowane samochody marki w regionie EMEA.

Technologia hybrydowa plug-in sprawia, że oba SUV-y Jeepa 4xe są pionierami „zielonej” rewolucji producenta.


Zobacz także:

PREMIERY

ECO


 

Nowe Jeepy 4xe wyznaczają kierunek przyszłości marki: w łączności ze światem, zelektryfikowana, pojazdy pewne w prowadzeniu i bogate w przyjazną dla środowiska technologię. Elektryczne auta świetnie nadają się do codziennej jazdy w mieście.

Renegade 4xe i Compass 4xe posiadają 1,3-litrowy silnik benzynowy z przodu oraz dwa silniki elektryczne o mocy 60 KM, tworzące pętlę Powerloos, umieszczone między kołami tylnymi i zasilane akumulatorem o mocy 11,4 kWh, co zapewnia średni zasięg 50 kilometrów i zerową emisję zanieczyszczeń w trybie w pełni elektrycznym. Mają napęd na cztery koła, co umożliwia posiadaczom off- roadowe przygody w ekstremalnym terenie.

4xe oznacza zwiększone osiągi (przyspieszenie od 0 do 100 km/h w około 7,2 sek.), radość z jazdy (maksymalna prędkość 130 km/h w trybie całkowicie elektrycznym, a w trybie hybrydowym 200 km/h), oszczędność paliwa (zużycie ok. 2 l/100 km w trybie hybrydowym) oraz odpowiedzialność za środowisko (emisja mniej niż 50 g/km CO2 w trybie hybrydowym).

Pojazdy posiadają nową, sześciostopniową, automatyczną skrzynię biegów, unowocześnione sterowanie systemem zarządzania trakcją Selec- Terrain z trybami jazdy – Auto, Snow, Mud & Sand oraz Rock – w tym nowego trybu Sport zapewniającego lepszą reakcję przepustnicy i układu kierowniczego

Modele debiutują w salonach w całej Europie w trzech wersjach wyposażenia: Limited, S i Trailhawk, w dwóch poziomach mocy: 190 lub 240 KM, z funkcjami technologicznymi i zaawansowanymi systemami bezpieczeństwa, nowymi ekskluzywnymi funkcjami e- driving oraz rozwiązaniami ładowania akumulatora w miejscach publicznych i w domu dzięki ładowarkom easyWallbox.

Wewnątrz kabiny pasażerskiej dostępny jest 7-calowy, kolorowy wyświetlacz TFT oraz system multimedialny Uconnect NAV z ekranem dotykowym 8,4 cala. Czarne akcenty black wizard pojawiają się na nawiewach powietrza, głośnikach i w środkowej części deski rozdzielczej w wersji Limited i S, natomiast w wersji Trailhawk deska rozdzielcza ma akcenty w kolorze Ruby Red.

Jeśli chodzi o bezpieczeństwo auta wyposażono w najbardziej zaawansowane systemy ADAS na rynku, w tym reflektory Full LED i bi-ksenonowe. Ponadto, w standardzie oferowane są system ostrzegania przed najechaniem na poprzedzający pojazd (Forward Collision Warning) i system ostrzegania przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LaneSense Departure Warning Plus), system rozpoznawania znaków drogowych i inteligentny asystent prędkości (tylko w modelu Renegade) oraz przednie i tylne czujniki parkowania.

Wśród dostępnych systemów bezpieczeństwa należy wymienić również system monitorowania martwych pól widzenia (Blind Spot Detection), kamerę cofania ParkView z dynamiczną siatką, automatyczny asystent parkowania i system bezkluczykowy Keyless Go. Renegade 4xe ma w standardzie zupełnie nowy system Wykrywania Zmęczenia Kierowcy (DDD).

Zintegrowany ekosystem łączący funkcjonalność, łączność i usługi został stworzony, by zapewnić prostotę i łatwość obsługi oraz wprowadzić użytkowników w świat elektryfikacji, począwszy od wyboru samochodu Jeep 4xe aż po codzienną jazdę. Jest to wkład zespołu e-Mobilności FCA, który koordynuje wszystkie działania związane z mobilnością elektryczną. Nowe auta są produkowane w zakładzie FCA Melfi w regionie Basilicata (Włochy).

Renegade 4xe i Compass 4xe są dostępne w ofercie FCA Bank i Leasys.