KARTING: MACIEJ GŁADYSZ NA PODIUM WE WŁOSZECH

Maciej Gładysz z zespołu Parolin stanął na podium w zawodach Rok Cup Superfinal we włoskim Franciacorcie. Polak ścigał się w kategorii Mini Rok.

Na nowym torze nasz młody kierowca odniósł znaczący sukces w zawodach światowych.


Zobacz także:

SPORT


 

Zawodnik Akademii Orlen Team, ukończył sesję kwalifikacyjną na siódmej pozycji i pole position w grupie D z najlepszym czasem 1.07,996 min., podczas jazdy w deszczu. Maciej zdołał następnie czysto przejechać trzy wyścigi kwalifikacyjne, tzw. Heat’y, mijając linię mety na drugim, piątym, i pierwszym miejscu w ostatnim z nich.

To ustawiło Maćka w drugiej linii startowej w finale. W decydującym wyścigu pięciu czołowych zawodników Mini Rok’a pokazało piękną walkę, w której Gładysz również odegrał swoją rolę. Polak ostatecznie zajął trzecie miejsce, tylko trzy dziesiąte sekundy za zwycięzcą. Trzecia pozycja na mecie przybliża Macieja do finału sezonu.

– To był dla mnie bardzo udany weekend. Rok Cup Superfinal został przeniesiony z Lonato na nowy tor Franciacorta. Wjechałem się w tor bardzo szybko i miałem bardzo dobre tempo przez cały tydzień. Warunki się zmieniały, raz ścigałem się na suchym torze, kolejny raz na mokrym. Do finału zakwalifikowałem się na czwartym miejscu wygrywając jeden z wyścigów. W finale walka o zwycięstwo była bardzo zacięta od startu do mety. Po kilku okrążeniach w wyścigu, prowadziłem stawkę. Ostatecznie na mecie zameldowałem się na P3! Dziękuję mojemu mechanikowi Marcinowi i ekipie Parolin za świetne przygotowanie sprzętu, a Simone Ma Engines za świetnie przygotowane silniki – powiedział Maciej.

Następne zawody w którym wystartuje młody kierowca, odbędą się w dniach 21-25 października we włoskim Castelletto, podczas ostatniej rundy mistrzostw Włoch.