KIA: EWA BŁASZCZYK ODEBRAŁA KLUCZYKI DO AUT DLA FUNDACJI

w 2002 roku została założona przez Ewę Błaszczyk- Janczarską oraz ks. Wojtka Drozdowicza Fundacja “AKOGO?”. Jej celem jest pomoc osobom po ciężkich urazach mózgu, często przebywających w śpiączce.

Dwa samochody na rzecz organizacji przekazała ostatnio Kia Motors Polska. Modele Sportage oraz XCeed PHEV będą służyć w codziennej pracy.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Kia wspiera Fundację od 2008 roku i są to już kolejne auta z logo Kia na masce, przekazane na rzecz „AKOGO?”.

Modele Sportage oraz XCeed Plug-in Hybrid pomogą w realizacji celów statutowych Fundacji,. Przekazane samochody to kontynuacja współpracy pomiędzy Kia Motors Polska a Fundacją. Pierwsze auta trafiły do „AKOGO?” w 2008 roku. Wówczas polski importer przekazał w użytkowanie modele Carnival oraz Rio. W 2015 roku przekazana została Carens i Picanto.

– Od wielu już lat z podziwem obserwujemy dokonania i starania pani Ewy Błaszczyk, założycielki Fundacji „AKOGO?”. To dzięki determinacji Pani Ewy udało się zgromadzić przy Fundacji ekspertów, instytucje oraz ludzi o dobrym sercu by uruchomić i rozwijać „Budzik” – pierwszą w Polsce klinikę dla dzieci po ciężkich urazach mózgu. To tam wybudzają się ze śpiączki kolejne dzieci, tam tętni nadzieja. Jesteśmy pełni podziwu dla działań, siły i cierpliwości tej wspaniałej aktorki. Wierzymy, że wkrótce uda się także uruchomić Klinikę „Budzik” dla dorosłych. Przekazując nasze samochody chcemy pomóc w osiąganiu szczytnych celi Fundacji – powiedział Wojciech Szyszko, dyrektor zarządzający Kia Motors Polska wręczając Ewie Błaszczyk kluczyki do samochodów.

– Fundacja działa na różnych płaszczyznach. Priorytetem dla nas jest niesienie pomocy osobom, które zapadły w śpiączkę. A to wszystko nie byłoby możliwe bez wsparcia naszych stałych darczyńców. W tym wypadku bez samochodów marki Kia, które są nam niezbędne w codziennej pracy Fundacji. Kia to nasz niezawodny Partner, na którego zawsze możemy liczyć. W tym trudnym, dla nas wszystkich czasie, firma niesie niezbędną pomoc, tym najbardziej potrzebującym – skomentowała Ewa Błaszczyk.

Fundacja wybudowała Klinikę „Budzik” – pierwszy w naszym kraju wzorcowy ośrodek neurorehabilitacyjny dla dzieci w śpiączce, która działa od lipca 2013 r. Wybudziło się w niej ponad 70 dzieci. „AKOGO?” prowadzi działania zmierzające do powstania Kliniki „Budzik” dla dorosłych, przy Mazowieckim Szpitalu Bródnowskim w Warszawie.

Fundacja sprowadza do Polski światowe osiągnięcia medyczne dotyczące problematyki śpiączki, wymienia wiedzę naukową i wdraża programy eksperymentalne.