KIA: KOLEJNY SUKCES W BADANIU JAKOŚCI J.D. POWER

kia-soul1

Samochody Kia okazały się świetne w badaniu jakości J.D. Power na rynku amerykańskim. Ich właściciele, podczas pierwszych 90 dni użytkowania, ponownie zgłosili najmniej usterek.

W 2020 roku wskaźnik jakości IQS (Initial Quality Study) wyniósł 136 problemów na 100 aut.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

W badaniu J.D. Power Kia jest numerem 1 wśród popularnych marek motoryzacyjnych już szósty rok z rzędu. Po raz drugi z rzędu modele marki zdobyły więcej nagród w badaniu IQS niż konkurenci.

Sukces marki w rankingu od lat napędzają te same modele – Forte i Soul, które regularnie znajdują się wśród 10 najlepszych samochodów w branży. Ale również dobrze wypadły takie modele, jak Sedona (minivany) i Sorento (SUV-y klasy wyższej średniej).

– Z czterema wygranymi w segmentach i czterema dodatkowymi modelami w pierwszej trójce w swoich klasach, filozofia marki – Give It Everything – przynosi znakomite efekty na niezwykle konkurencyjnym rynku motoryzacyjnym – powiedział Sean Yoon, Prezes i Dyrektor Generalny Kia Motors North America i Kia Motors America.

W raporcie rocznym przeanalizowano odpowiedzi 87 282 respondentów, które odnosiły się do 189 modeli w 26 segmentach. Pojazdy są oceniane pod kątem wrażeń z jazdy, osiągów silnika, jakości pracy skrzyni biegów oraz rozmaitych problemów zgłoszonych przez właścicieli pojazdów, które dotyczą szeroko rozumianej jakości.

Wyniki badania poniżej.