KIA LOTOS CUP 2014: DECYZJE ZAPADNĄ W ZOLDER (6. RUNDA)

klr5_1

Tym razem wyścigowe Picanto zawitają na belgijski tor Zolder. Klasyczny, położony wśród lasów obiekt powstał w 1963 roku i dziesięciokrotnie gościł wyścigi Formuły1.

Po przebudowie osiem lat temu pełne okrążenie Circuit Zolder liczy 4011 metrów. Po raz trzeci w tym roku KIA Lotos Race będzie towarzyszyć wyścigom potężnych ciężarówek – FIA Truck Grand Prix. Dzięki temu zawody znów obejrzy na żywo kilkadziesiąt tysięcy widzów.


Zobacz także:

SPORT

KIA LOTOS RACE


 
Rywalizacja o tytuł mistrza Polski i główną nagrodę – 35 000 zł. jest niezwykle zacięta. Po przedostatniej rundzie w czeskim Moście prowadzenie w klasyfikacji generalnej stracił Karol Lubas. Nowym liderem został Piotr Parys – zawodnik, który tuż przed drugą tegoroczną rundą skończył piętnaście lat!

Różnice punktowe pomiędzy czołowymi kierowcami – Parysem, Lubasem i Michałem Śmiglem – są jednak na tyle nieduże, że walka z pewnością będzie trwała do samego końca drugiego wyścigu ostatniej, szóstej rundy KIA Lotos Race.

KLR_os1

Karol Lubas: Nie da się opisać tego, co teraz czuję. Przed nami stoi ogromna szansa na sięgnięcie po tytuł mistrzowski, czyli coś na co pracujemy z otoMoto Team cały sezon. Strata do lidera to zaledwie osiem punktów. Prowadzenie przez cały sezon buduje we mnie chęć ataku od samego początku. Na ten moment czekamy cały sezon. To bedzie jeden z najtrudniejszych ale i zarazem najciekawszych wyścigów w moim życiu, każdy z nas będzie chciał jechać na 110% swoich możliwosci, wykorzystać doświadczenie z każdego przejechanego kilometra. Nie ma co ukrywać, że głównym celem jest wygrana i z takim też nastawieniem będziemy jechać. Ten rok swoją drogą jest pełen emocji zarówno dla nas, dla kibiców i partnerów. Gra wchodzi w moment, kiedy najmniejszy błąd może wszystko zmienić a to lubię najbardziej! Szykuje się piekielnie ciężki weekend, w którym nie moze zabraknąć Waszego dopingu! Go hard or go home!

Klr5_2

My trzymamy kciuki za jednego z debiutantów w tegorocznym cyklu,Macieja Chałasa z Automobilklubu Polski.

Czołówka klasyfikacji KLR 2014:
1. Piotr Parys – 600 pkt.;
2. Karol Lubas – 592 pkt.;
3. Michał Śmigiel – 540 pkt.;
4. Karol Urbaniak – 528 pkt.;
5. Stanisław Kostrzak – 516 pkt.;
6. Konrad Wróbel – 507 pkt.;
7. Paweł Malczak – 491 pkt.;
8. Rafał Berdys – 490 pkt.

Klr5_3

W każdym z dwóch wyścigów zwycięzca zdobywa 70 punktów, widać więc, że możliwe są wszystkie właściwie rozstrzygnięcia, a szanse na podium w klasyfikacji końcowej ma co najmniej szóstka, a nawet ósemka kierowców. Wyścigi KIA Lotos Race na torze Zolder odbęda się 20 września o godz. 13.35 i 17.05.

Organizatorem Mistrzostw Polski Kia Picanto jest Kia Motors Polska wraz z Lotos Oil, a wsparcia udzielają BNP Paribas, Otomoto oraz PZU.

klr5_4