KIA LOTOS CUP 2014: NA TORZE W MOŚCIE (5. RUNDA)

klr_ra1

Przedostatnia w tym sezonie, piata runda Wyścigowych Mistrzostw Polski Kia Picanto będzie oznaczała dla zawodników powrót na znany już z ubiegłorocznych zmagań tor w czeskim Moście.

Będzie także powrotem do wspólnego ścigania z uczestnikami europejskiego czempionatu wyścigów ciężarówek FIA ETRC. Jednak przede wszystkim będzie nad wyraz emocjonująca rozgrywką, mogącą wyklarować sytuację w tabeli punktowej mistrzostw, przed finałową rundą na legendarnym torze Zolder w Belgii.


Zobacz także:

SPORT

KIA LOTOS RACE


Aktualnym liderem klasyfikacji jest Karol Lubas, który od początku sezonu dzielnie broni swojej pozycji w tabeli mistrzostw. Jednak konkurenci nie zasypali gruszek w popiele i jego przewaga nad drugim w stawce Piotrem Parysem wynosi obecnie tylko 5 punktów. Trzeci w stawce ex aequo Konrad Wróbel i Paweł Malczak tracą 47 pkt., ale należy pamiętać, że zdobycz punktowa za zwycięstwo w jednym wyścigu KLR to 75 oczek, a na koniec sezonu zawodnicy mają prawo odrzucić z klasyfikacji swój jeden, najgorszy wynik.

klr_ra2

Oznacza to zaciętą walkę o tytuły do ostatniej rundy mistrzostw, a liderzy tabeli w tej chwili nie mają już praktycznie marginesu na popełnienie znaczących błędów.

W Poznaniu zawodnicy Kia Lotos Race ponownie pokazali, że w tym sezonie ich rywalizacja jest niesłychanie wyrównana i zacięta. Czołówka jeździ bardzo blisko siebie na treningach czasowych i nie inaczej podczas wyścigów. Przypomnijmy, że w Wielkopolsce, podczas sesji kwalifikacyjnej, w przedziale 0,6 sekundy zmieściło się 9 zawodników. Wówczas szczęście wyraźnie uśmiechnęło się do lidera tabeli, sprawiając mu prezent w postaci kolizji konkurentów na początku drugiego wyścigu, ale w Czechach z pewnością wielu z nich będzie chciało się zrewanżować i umocnić swoją pozycję przed finałem w Belgii.

Na starcie stanie komplet zawodników Kia Lotos Race. My dopingować będziemy Macieja Chałasa – syna Romualda, prezesa Automobilklubu Polski. Młody kierowca idzie w ślady ojca, byłego wielokrotnego Mistrza Polski w rajdach. W debiutanckim sezonie Maciek jest na razie na dziewiątym miejscu w klasyfikacji, ale po wyścigach w Czechach może poprawić swoje wyniki.

klr_ra3jpg

Zbudowany na byłych, kopalnianych terenach tor w Moście ma długość 4212 m, 12 lewych i 9 prawych zakrętów, a różnica poziomów wynosi ponad 12 metrów. Niewielką przewagę na nim mogą mieć „weterani” Kia Lotos Race, tacy jak Stanisław Kostrzak, Konrad Wróbel, a także Karol Lubas, którzy na tym obiekcie rywalizowali już rok temu i mieli okazję poznać jego specyfikę. Ale tegoroczni debiutanci, poważnie myślący o walce o tytuły, z pewnością nie pozostawili niczego przypadkowi i zaliczyli już sporo kilometrów treningowych na czeskim torze.

Emocjonujący weekend Kia Lotos Race będzie towarzyszył wyścigom ciężarówek serii FIA ETRC, a na torze pojawią się także samochody Pucharu Clio i Formuła Renault 2.0 NEC. Trzy sesje klasyfikacyjne rozegrane zostaną w sobotę, natomiast wyścigi główne – w niedziele.

Organizatorem Mistrzostw Polski Kia Picanto jest Kia Motors Polska wraz z Lotos Oil, a wsparcia udzielają BNP Paribas, Otomoto oraz PZU. Wszelkie informacje o serii dostępne są pod adresem www.kialotosrace.pl lub na profilu facebook Kia Lotos Race.