LOS ANGELES – TOKIO – GUANGZHOU 2013: PREMIERY PORSCHE

Autodesk VRED Professional 2014

Począwszy od 19 listopada do końca 2013 roku, podczas wystaw samochodowych w Los Angeles (USA), Tokio (Japonia) i Guangzhou (Chiny), Porsche przedstawi aż trzy nowe modele.

Najważniejszym momentem tego maratonu będzie wkroczenie marki do zupełnie nowego segmentu. Światowa premiera modelu Macan odbędzie się podczas Los Angeles Auto Show i oficjalnie rozpocznie karierę nowego kompaktowego SUV-a.


Zobacz także:
SALONY SAMOCHODOWE


W Los Angeles zadebiutuje również 911 Turbo Cabriolet, natomiast modele Panamera Turbo S oraz Turbo S Executive po raz pierwszy pojawią się podczas Tokyo Motor Show. Prawie w tym samym czasie supersportowy 918 Spyder będzie miał swoją premierę na rynkach chińskim i amerykańskim, debiutując na targach motoryzacyjnych w Guangzhou i Los Angeles.

Porsche 2_1

Nowy SUV ze stajni Porsche będzie dostępny dla publiczności w Los Angeles na stoisku marki w hali Petree Hall. Macan zostanie zaprezentowany w wieczór poprzedzający otwarcie salonu samochodowego, tj. 19 listopada dokładnie o godz. 19:55 (20 listopada, godz. 3:55 CET). Premierę obserwować będzie można na żywo pod adresem porsche.com/macan.

W Los Angeles zaprezentowane zostaną również nowe samochody: 911 Turbo Cabriolet i 911 Turbo S Cabriolet. Modele 911 Turbo z otwieranym dachem dostarczają tyle samo dynamizmu, osiągów i wydajności, co zaprezentowane kilka miesięcy wcześniej modele Coupé. Podwójnie turbodoładowany, 3,8-litrowy sześciocylindrowy silnik 911 Turbo Cabrio dostarcza mocy 520 KM (383 kW), a w modelu Turbo S Cabrio 560 KM (412 kW). Prędkość maksymalna w obu modelach wynosi 318 km/h, a zużycie paliwa na nie przekracza 10 l. Oba modele spełniają wymogi Nowego Europejskiego Cyklu Jezdnego (NEDC), osiągając wynik 9,9 l./100 km (co równa się emisji CO2 w wysokości 231 g/km).

Porsche 3_4

W Tokio Porsche zaprezentuje połączenie osiągów i luksusu, które zadowoli wymagających kierowców. Podczas
tej wystawy samochodowej, Porsche po raz pierwszy pokaże najszybszy i najmocniejszy model Panamery. Moc 570 KM i prędkość maksymalna 310 km/h, plus niezwykle szeroka gama najwyższej jakości wyposażenia gwarantują modelowi Panamera Turbo S mocne miejsce w swoim segmencie. Po raz pierwszy w historii model dostępny jest w wersji Executive, z rozstawem osi większym o 15 mm.

Porsche 911 Spyder zadebiutuje na rynkach amerykańskim i chińskim. Model reprezentuje kontynuację tradycyjnego DNA Porsche obecnego w przełomowej koncepcji samochodów sportowych. Od poczatku projektowania jako hybryda o wysokich osiągach może poszczycić się niespotykaną dotąd mocą (supersportowy samochód posiada aż 887 KM) i dzięki elektrycznemu silnikowi jest niezwykle cichy. Przyspiesza od 0 do 100 km/h zaledwie w 2,6 sekundy, a zużycie paliwa waha się pomiędzy… 3,0 a 3,1 litra na 100 km.

Porsche 4_2