MAZDA CX-5: BĘDZIE WYSOKA CENA ODSPRZEDAŻY?

Nowy model Mazdy ma uzyskać jedną z najwyższych cen odsprzedaży w segmencie kompaktowych SUV-ów w Niemczech – przewiduje Eurotax (znany jako Schwacke w Niemczech i Glass’s Guide w Wielkiej Brytanii) – wiodąca firma szacująca wartość samochodów.

CX-5 to pierwszy z nowej generacji samochodów Mazdy, który łączy nowy kierunek stylizacyjny KODO – Dusza Ruchu z technologią SKYACTIV. Model jest także dobrze wyposażony pod względem bezpieczeństwa, w innowacyjne technologie takie jak np. układ automatycznego hamowania (SCBS) i układ monitorowania tyłu pojazdu (RVM), który wyróżniono nagrodą „Euro NCAP Advance”. Ma też być mało zawodny: Mazda3, Mazda5 i Mazda6 zajmują obecnie czołowe miejsca na liście samochodów poddanych testowi na dystansie 100 tys. km przez niemiecki tygodnik Auto Bild.

Wszystko to pozwala umieścić Mazdę CX-5 bardzo wysoko w rankingu przewidywanej wartości rezydualnej w segmencie kompaktowych SUV-ów. Eurotax szacuje, że po trzech latach i 60 tys. km przebiegu Mazda CX-5 4WD ze 150-konnym silnikiem Diesla zachowa 53 proc. pierwotnej wartości.

Czy tak się stanie? Przekonamy się już za kilka miesięcy…