MAZDA: MODEL MX-5 Z NOWYM REKORDEM GUINNESSA

Mazda_1_MAX-5

Podczas MAX-5 2013 w Lelystad (Holandia), Mazda trafiła do Księgi Rekordów Guinnessa. W paradzie na drogach wokół RDW Test Centre uczestniczyły łącznie 683 samochody Mazda MX-5, tworząc największą w historii kolumnę tych aut.

W przedsięwzięcie zaangażowało się 1450 uczestników, dzięki którym udało się pobić dotychczasowy rekord „największej parady Mazdy” – 459 Mazd MX-5 – ustanowiony w Essen (Niemcy) w 2010 r.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Paradę MX-5, sunącą przez malowniczy polder, otwierała spektakularna wersja wyścigowa MX-5 trzeciej generacji (NC). Prowadził ją Allard Kalff, prezenter telewizji holenderskiej, obok którego siedział Jeffrey Guyton, prezes i dyrektor generalny Mazda Motor Europe. Później, po udanej próbie bicia rekordu, pan Guyton otrzymał również oficjalny certyfikat wręczony przez Pravina Patela, członka jury Księgi Rekordów Guinnessa.

Mazda_3

Impreza MAX-5 2013 w ośrodku RDW Test Centre w Lelystad była w pełni dedykowana Maździe i entuzjastom tej japońskiej marki. Wśród atrakcji znalazły się pokazy wyścigowych modeli z Ribank Mazda MaX5 Cup oraz prezentacja Mazdy3 20B wyposażonej w silnik z trzema wirującymi tłokami, należącej do belgijskiej rodziny Van Herck. Uczestnicy mogli również przetestować najnowszą technologię i-ACTIVSENSE na zabezpieczonym torze wyścigowym i spróbować swoich sił na jednym z symulatorów wyścigowych.

Wszyscy zainteresowani mieli okazję do odbycia jazdy testowej za kierownicą nowych modeli Mazdy SKYACTIV lub wykonania darmowego przeglądu swoich roadsterów. Podczas specjalnego pokazu najznakomitszych egzemplarzy MX-5 nagrodę za najpiękniejszą i najbardziej autentyczną Mazdę MX-5 dnia otrzymał Ludo Vander Vliet z Duffel (Belgia).

Mazda_2_MAX-5

Na koniec dnia około 250 samochodów utworzyło największe kino samochodowe w Europie. Przed projekcją widzowie zostali poproszeni o wybór jednego z trzech filmów i zajęcie miejsca za kierownicą swoich samochodów; głosowanie odbywało się przez naciśnięcie klaksonu w celu wskazania wybranego filmu. Największą liczbę „głosów” zdobył film „Arbitraż” z udziałem Richarda Gere.

Mazda_4_MAX-5