MAZDA: NAGRODA RED DOT DLA NOWEJ 3-KI

Mazda3_ha 1

Nowa Mazda3 zdobyła kolejna prestiżowa nagrodę. Hatchback ogłoszony został zwycięzcą w konkursie „Red Dot” za wzornictwo i ma szanse na kolejne sukcesy.

Model znalazł się bowiem w czołowej trójce finalistów konkursu o tytuł „Światowy Samochód Roku 2014” (World Car of the Year) oraz o tytuł „Najpiękniejszy Samochód Roku 2014” (World Car Design of the Year).


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Wyróżnienie stylizacji Mazdy3 jest kolejnym dowodem atrakcyjności wielokrotnie nagradzanego motywu KODO: Dusza Ruchu. Czynniki, które zaważyły na decyzji jury konkursu „Red Dot”, złożonego z czterdziestu niezależnych znawców wzornictwa, to zachwycająca stylizacja, wyjątkowa funkcjonalność i ergonomia Mazdy3. Nowy kompakt poszedł zatem w ślady Mazdy6, innego modelu KODO, który zdobył tę nagrodę w zeszłym roku.

Motyw KODO wyraża ekspresję marki i jest doskonałym uzupełnieniem łamiących wszelkie konwencje technologii SKYACTIV, stanowiących podstawę wyjątkowo wydajnych*, a zarazem przyjemnych w obsłudze samochodów. Wszystkie trzy modele produkcyjne KODO (włączając Mazdę CX-5) otrzymały wyróżnienia za styl w kilku różnych konkursach. Uroczystość wręczenia tegorocznej nagrody „Red Dot” odbędzie się 7 lipca w teatrze Aalto w Essen, w Niemczech.

Mazda3_ha 2

W konkursach o tytuł „Światowy Samochód Roku 2014” i „Najpiękniejszy Samochód Roku 2014” Mazda3 jest jedynym modelem nie reprezentującym producentów niemieckich w obu grupach finalistów. Jej rywalami, wybranymi spośród 24 kandydatów, są Audi A3 oraz BMW Serii 4. Z kolei w konkursie stylizacji Mazda zmierzy się z BMW i3 i Mercedesem-Benz Klasy C. Zwycięzcy zostaną przedstawieni 17 kwietnia podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Nowym Jorku.

Wygrana we wspomnianych konkursach byłaby największym dotychczasowym sukcesem modelu, który, od swojego debiutu w 2003 r., zdobył już ponad 150 nagród i w styczniu osiągnęł łączną wielkość produkcji wynoszącą ponad 4 miliony egzemplarzy.

– Segment C stanowi jedną czwartą europejskiego rynku samochodów osobowych. Z tego względu zależało nam, żeby ten model był wyjątkowy i wzbudzał zainteresowanie od pierwszego wejrzenia. Otrzymywane nagrody świadczą nie tylko o atrakcyjności Mazdy3, ale też o tym, że jest ona w stanie sprostać stawianym jej wymaganiom – mówi Peter Birtwhistle, główny projektant w Europejskim Centrum Badawczo- rozwojowym Mazdy.

Konkurs o nagrodę „Red Dot” jest organizowany od 1955 r. przez niemieckie Centrum Wzornictwa w Nadrenii Północnej- Westfalii (Design Zentrum Nordrhein Westfalen) z Essen. Kategorie konkursowe to design produktu, wzornictwo koncepcyjne i projektowanie w komunikacji. W tegorocznej edycji jury oceniało 4 815 produktów aż 1 816 producentów, projektantów i architektów z 53 krajów. Zwycięskie eksponaty będzie można podziwiać w Muzeum Red Dot Design, od 8 lipca do 3 sierpnia.