MAZDA: NOWA MX-5 RF Z ELEKTRYCZNYM SZTYWNYM DACHEM

mazda_RF_1

Mazda MX-5 RF (ang. retractable fastback) wzbudza ogromne zainteresowanie od dnia swojej premiery podczas nowojorskiego salonu samochodowego w marcu 2016 roku.

Marka zaskoczyła kolejną wersją swojego kultowego roadstera, który w ubiegłym roku zdobył tytuł ”World Car of the Year” i „World Car Design of the Year”.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Najnowsza odsłona legendy to kolejny przykład innowacyjności opartej na bogatym dziedzictwie motoryzacyjnej ikony, jaką przez lata stał się model MX-5. Stylistyka KODO w wydaniu fastback: nowa RF przenosi wytyczne filozofii Jinba Ittai, czyli jedność kierowcy z samochodem, w zupełnie nowy wymiar.

mazda_RF_2

Model wyposażono w elektryczny sztywny dach, który pod względem szybkości składania nie ma sobie równych na rynku i zwiększa masę własną pojazdu zaledwie o 45 kg. Należy przy tym pamiętać, że najnowsza MX-5 jest jednocześnie najlżejszą generacją modelu od czasu premiery pierwszej Mazdy MX-5 w 1989 roku.

Wersja RF w pełni korzysta z pakietu lekkich i paliwooszczędnych technologii SKYACTIV, który obejmuje m.in.:
– układ kierowniczy i zawieszenia kół o charakterystyce pracy gwarantującej jeszcze lepsze wrażenia z jazdy;
– układy napędowe i platformę zaprojektowane z myślą o przyjemności prowadzenia;
– automatyczną przekładnię, która w Europie dostępna jest wyłącznie w tym modelu.

mazda_RF_3

Ekskluzywna jest stylistyka wnętrza, które łączy w sobie cechy przytulnego coupé z doznaniami jazdy pod gołym niebem. Nowy model dostępny jest z tym samym pakietem technologii bezpieczeństwa czynnego i biernego, co wersja MX-5 z materiałowym dachem.

Mazda MX-5 RF pojawi się w Polsce w kwietniu 2017 roku.

mazda_RF_4