MAZDA: WŁOSKI TYDZIEŃ DESINGNU Z MODELEM 6

M 1_MACS_72

Aby podkreślić dbałość o funkcjonalne piękno, której dowodem jest motyw projektowy nowej generacji samochodów „KODO: Dusza Ruchu”, Mazda weźmie udział w Tygodniu Designu odbywającym się w Mediolanie między 9 a 14 kwietnia br.

Na ekspozycji będzie prezentowana nowa Mazda6, zaprojektowaną zgodnie z KODO. Obiekt Mazda Con Temporary Space (MACS) usytuowany w Zona Tortona, eleganckiej dzielnicy Mediolanu, był postrzegany jako forum kultury służące prezentowaniu rozmaitych form współczesnej sztuki i designu.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Od momentu otwarcia, które miało miejsce w styczniu, odbyło się tu wiele wystaw przedstawiających prace włoskich artystów o wspólnych motywach: ruch i dusza ruchu. Wizytówka marki, nowa Mazda6, jest stałym elementem ekspozycji w MACS, aż do końca kwietnia.

Podczas Tygodnia Designu w Mediolanie w MACS odbędzie się wystawa prac Giuliany Cunéaz zatytułowana Forma Fluens.

M 2_07

Artystka, która przygotowała swoje prace specjalnie na tę okazję, wykorzystuje instalacje wideo, obrazy malowane na ekranach dotykowych, rzeźby, fotografie i rysunki. Zagłębiając się w tajniki nanotechnologii i innych dziedzin nauki, zabiera widza w fascynującą wirtualną podróż.

– Moje pragnienie zgłębienia i uchwycenia tych procesów dynamicznej transformacji ma wiele wspólnego z podejściem Mazdy, które nie ogranicza się jedynie do projektowania samochodów. Chodzi o wykorzystanie motywu KODO w celu stworzenia modeli, których design wzbija się na nowe poziomy harmonii i emocji, łącząc w sobie estetykę i technologię – mówi Cunéaz.

Mediolański Tydzień Designu daje artystom, firmom i innym organizacjom wyjątkową możliwość przedstawienia swoich instalacji i prac z zakresu designu w wybranych zakątkach miasta. Wydarzenie wzięło swój początek od Salone del Mobile, corocznych targów meblowych organizowanych od 1961 roku. Są to największe targi tego typu na świecie i obecnie przyciągają na mediolańskie place targowe około 2500 wystawców i około 300 000 zwiedzających.

M 3_MACS__01