MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: BĘBENEK Z NUMEREM 1

4.Memorial

Automobilklub Krakowski ogłosił listę zgłoszeń do 8. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza, wyznaczonego na najbliższy weekend w Wieliczce.

W niedzielnych biegach głównych w rejonie wielickiej Kopalni Soli ma pojawić się 28 załóg. Listę otwierają Michał i Grzegorz Bębenkowie, kolejne numery przyznano znanym z Górskich Samochodowych Mistrzostw Polski Rafałowi Grzesińskiemu i Andrzejowi Szepieńcowi.

sponsorenault


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


Trzy pierwsze auta to Mitsubishi Lancer. Czwarty numer przyznano Maciejowi Steinhofowi w Subaru Imprezie. Atrakcją będzie też start Waldemara Kluzy w niedawno wybudowanym Mitsubishi Colt Proto (nr 6). Nr 11 otrzymał Tomasz Kasperczyk (Ford Fiesta R5), a kolejny numer – Grzegorz Dul (Lancer). Aż do nr 18 sięgają zgłoszenia w najwyższej klasie 3 dla aut z czterokołowym napędem.

Następnych pięć pozycji to załogi w autach klasy 2, w tym czołowi kierowcy klasyfikacji 2WD w RSMP, Jan Chmielewski i Szymon Kornicki w Citroenach DS3-R3. W tej klasie pojedzie też siostrzeniec Janusza Kuliga, Michał Bachula – mistrz Śląska wystartuje Hondą Civic Type R. Ostatnich sześć numerów przydzielono dla załóg w najmniejszych autach klasy 1. W tej liczbie są Rafał i Grzegorz Ślęczkowie w Hondzie Civic VTi oraz Michał Streer w Fordzie Fiesta R2. Ostatni numer naklei na Polskiego Fiata 126p Krzysztof Stańdo.

Lista startowa na sobotni wieczorny prolog jest krótsza o dwa numery. W tej części memoriałowych zmagań zabraknie braci Bębenków oraz Mateusza Gołka z Automobilklubu Galicyjskiego w Lancerze.

Załogi będą jechać w kolejności odwrotnej do numerów startowych, czyli od najwyższego numeru do najniższego.

GCh
Fot.: Łukasz Krasowski