MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: TRWAJĄ PRACE

MKB_18

Tegoroczny Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza odbędzie się w dwóch częściach. Organizatorem obu jest Automobilklub Krakowski, do którego przez cały okres swojej sportowej kariery należał niezapomniany Janusz Kulig.

Najpierw, w sobotę 15 marca, zostanie rozegrana 4. edycja tej imprezy dla amatorów. Bazą zawodów będzie Łapanów, gdzie w 1969 roku przyszedł na świat Janusz. Trasa zawodów prowadzi wokół Jego miejscowości.


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


W następny weekend, 22 i 23 marca odbędzie się 8. Memoriał dla kierowców licencjonowanych – ogólnopolska impreza, rozgrywana w formie superoesów na ulicznych trasach w Wieliczce. W sobotę będzie to prolog, wytyczony na nowej trasie, która wprawdzie przebiega (jak rok temu) przez Rynek Górny, ale ma całkowicie zmieniony układ. W niedzielę zaś – główne biegi wyścigowe ze startem przed Centrum Edukacyjno- Rekreacyjnym „Solne Miasto”, przy czym trasa będzie mieć nieco zmodyfikowany układ w porównaniu z minionym rokiem.

W ciągu tygodnia, dzielącego obie części memoriałowych zmagań, w hali „Solne Miasto” będzie trwać wystawa pamiątek, związanych z nieodżałowanym Januszem Kuligiem. Znajdą się na niej bardzo unikatowe eksponaty, wiążące się z osobą siedmiokrotnego Mistrza Polski (w tym trzy razy w klasyfikacji generalnej), Wicemistrza Europy (2002), mistrza środkowoeuropejskiej strefy FIA (1998, 1999) i Mistrza Słowacji (2001).

Prace przygotowawcze do Memoriału trwają…

GCh

Fot. Arkadiusz Bar