MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: PAMIĘCI MISTRZÓW

Automobilklub Krakowski po raz pierwszy w 2007 roku zorganizował w Wieliczce Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Zawody z miejsca zyskały dużą popularność i znalazły dla siebie miejsce na ogólnopolskiej arenie sportu samochodowego.

– To dla nas bardzo ważna impreza. Upamiętnia dwóch wybitnych polskich zawodników; obaj nadawali ton polskim rajdom, obaj byli sportowcami wyjątkowo szlachetnej próby, obaj zginęli w lutym, miesiącu bardzo z tego powodu smutnym dla naszego automobilizmu. Memoriał, rozgrywany w formie superoesu na ulicach bardzo przychylnej sportowi Wieliczki, jest ważną formą podtrzymywania pamięci o Januszu Kuligu i Marianie Bublewiczu – wyjaśnia Paweł Owczyński, prezes Automobilklubu Krakowskiego.

– W Wieliczce znaleźliśmy bardzo sprzyjający klimat ze strony władz miasta i gminy oraz powiatu, a także działających tam instytucji. Nasza impreza stała się ważnym punktem dorocznego sportowego kalendarza Wieliczki. Już po raz siódmy zawitamy tam z naszą imprezą, gromadzącą corocznie czołowych zawodników polskiej sceny rajdowej i wyścigowej. Każdego roku wzdłuż trasy gromadzi się po kilkanaście tysięcy widzów, którzy przyjeżdżają nawet z odległych zakątków kraju. I to wszystko pomimo zimowych jeszcze warunków, w których rozgrywamy te zawody. Jesteśmy bardzo radzi ze współpracy z gospodarzami tego terenu i z dużą energią działamy na rzecz organizacji przyszłorocznej edycji – deklaruje Andrzej Borowiczka, dyrektor imprezy.

– 7. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza zostanie przeprowadzony w terminie 9-10 marca 2013 r. W sobotę 9 marca odbędzie się wieczorny prolog; jego trasa będzie wydłużona w stosunku do tegorocznej. W niedzielę 10 marca przeprowadzimy główne biegi memoriałowe na trasie zbliżonej do jej wcześniejszego przebiegu. Podtrzymujemy też tradycję zawodów amatorskich. 3. Memoriał dla nielicencjonowanych będzie rozegrany w sobotę na trasach wokół Łapanowa, rodzinnego miasteczka Janusza Kuliga – informuje Dariusz Kowalski, dyrektor amatorskiego memoriału.