MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA: PRZEDSMAK WIELICZKI

Memorial 1_1

16 i 17 marca w Wieliczce odbędzie się 7. Memoriał Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza. Tymczasem w Łapanowie (rodzinnej miejscowości Janusza Kuliga) i na okolicznych trasach mieliśmy już przedsmak głównych memoriałowych zmagań w postaci 3. Memoriału Kuliga i Bublewicza dla amatorów.

Organizatorzy otrzymali znaczne wsparcie ze strony lokalnych władz na czele z Janem Kuligiem, wójtem gminy Łapanów. W organizację zawodów zaangażował się także znany z RSMP Szymon Kornicki, uczestnik Citroen Racing Trophy, który jechał w roli „zerówki” przed stawką zawodników, a także dołożył swą cegiełkę do budżetu imprezy.


Zobacz także:
MEMORIAŁ KULIGA I BUBLEWICZA
RAJDY


– Przyjęliśmy łącznie ponad 80 zgłoszeń i w porównaniu z pierwszymi edycjami amatorskiego memoriału była to liczba rekordowa, bowiem nie byliśmy tym razem skrępowani ograniczeniami, wynikającymi z pojemności trasy – wylicza Dariusz Kowalski, dyrektor 3. Memoriału Janusza Kuliga i Mariana Bublewicza dla amatorów.

Memorial 2_2

Zwycięzcą KJS-u zorganizowanego przez Automobilklub Krakowski została załoga Daniel Nowak i Dariusz Gurdziołek (Mitsubishi Lancer). Kolejne miejsca zajęli Michał Machnik i Andrzej Połczyński (Mitsubishi Lancer) oraz Marek Mrówczyński i Marek Pawlikowski (Subaru Impreza). Taka sama jest kolejność pierwszej trójki w klasie K4. W klasie K3 wygrali Rafał Dudek i Mateusz Drzyzga (BMW 318 is), w klasie K2 Damian Kostka i Marcin Mąka (Suzuki Swift), zaś w K1 Grzegorz Pękala i Grzegorz Domagała (Polski Fiat 126p). W klasie gości najszybsi okazali się Michał Bachula i Mateusz Śliwa (Citroen). Łącznie zostało sklasyfikowanych 75 załóg.

Szczegółowe wyniki imprezy są dostępne na stronie www.automobilklub.krakow.pl.

GCh

Memorial 3_3