MERCEDES: LEWANDOWSKI W AMG DRIVING ACADEMY

RobertM1

Tor wyścigowy “Kielce” po raz kolejny okupowały Mercedesy ze stajni AMG. Gościem specjalnym szkolenia organizowanego przez AMG Driving Academy był Robert Lewandowski.

Król strzelców Bundesligi miał okazję przetestować najnowsze modele Mercedes-AMG, chociaż nie był to jego pierwszy kontakt z niemiecką marką. Akademia to cykl szkoleń doskonalenia techniki jazdy, łączący elementy zarówno bezpiecznej, jak i sportowej jazdy z niesamowitymi osiągami maszyn AMG.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI


Pr ogam szkoleń zaplanowano w taki sposób, aby zarówno kierowcy, jak i samochody poruszały się na granicy swoich możliwości, a absolwenci akademii mogą pochwalić się najwyższymi umiejętnościami prowadzenia sportowych samochodów.

Rano Robert wziął udział w odprawie i krótkim wykładzie teoretycznym, a później uczestniczył w zajęciach praktycznych pod okiem instruktorów AMG. Program AMG Driving Academy obejmuje m.in. hamowanie awaryjne z ominięciem przeszkody, slalom, próbę sprawnościową na pętli kartingowej i pilotowany przejazd na dużej pętli.

RobertM2

– Jeden dzień intensywnego szkolenia potrafi zmienić myślenie o szybkiej jeździe i pozwala naprawdę zintegrować się z samochodem. Szczególnie przypadł mi do gustu A 45 AMG – jest bardzo zwinny, a dzięki napędowi na obie osie ma niesamowitą przyczepność – powiedział Robert Lewandowski.

Szkolenie AMG Driving Academy na torze “Kielce” to nie pierwsza przygoda piłkarza z niemiecką marką – wcześniej Robert Lewandowski jeździł już CL 63 AMG, a na co dzień współpracuje z autoryzowanym dealerem Mercedes-Benz Auto Idea.

W podobnym szkoleniu może wziąć udział każdy – zwłaszcza gdy myśli o zakupie Mercedesa ze stajni AMG. Zajęcia AMG Driving Academy odbywają się od kwietnia do października na torach “Kielce” i “Poznań” i pozwalają w bezpiecznych warunkach sprawdzić walory maszyn z Affalterbach, także tych z napędem na cztery koła, a przy okazji udoskonalić własne umiejętności prowadzenia samochodu.

RobertM3