MERCEDES- MAYBACH: LUKSUS W SEGMENCIE SUV CZYLI GLS

maybach-suv1

Mercedes- Maybach GLS 600 4MATIC to luksusowy samochód z segmentu SUV-ów. Łączy najnowsze technologie z najwyższą wygodą podróżowania.

Przestronna kabina, wykończona najwyższej próby materiałami pozwala na nawet najdalsza jazdę bez specjalnego zmęczenia.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

PREMIERY


 

Pozycja siedzących wewnątrz jest podwyższona, a pasażerowie – za sprawą elektrycznie sterowanych rolet przeciwsłonecznych w dwóch tylnych bocznych oknach – mogą sami decydować, jak dużo otoczenia chcą zobaczyć. Standardowe zawieszenie pneumatyczne Airmatic lub opcjonalne, w pełni aktywne zawieszenie E-Active Body Contrtol pochłania nierówności na drodze.

maybach-suv2

Po raz pierwszy do wyboru jest specjalny program jazdy Maybach, zapewniający jeszcze większy komfort jazdy podróżującym z tyłu. Również dostęp i wysiadanie są wygodne: gdy drzwi zostają otwarte, zawieszenie lekko się obniża, a z progu cicho i szybko wysuwa się podświetlany stopień progowy z anodowanego aluminium.

Wariant silnika V8 o pojemności 4 litrów, który może rozwijać moc 410 kW (558 KM) i moment obrotowy 730 Nm, został opracowanym specjalnie dla nowego modelu. Jednostka współpracuje z 48-woltową instalacją elektryczną EQ Boost. GLS 600 4MATIC trafi na rynek w drugiej połowie 2020 r.

Maskę nowego modelu zdobi klasyczna gwiazda Mercedesa, a subtelne, pionowe, chromowane listwy na osłonie chłodnicy Maybacha tworzą efekt prążków. Z profilu elegancję podkreślają chromowane akcenty wokół bocznych szyb oraz chromowane wstawki w osłonach progów. 22- lub 23-calowe obręcze zostały zaprojektowane specjalnie dla pojazdu, a 23-calowy wzór nawiązuje do motywu „prążkowanej” osłony chłodnicy.

maybach-suv3

Ozdobna oprawa rur wydechowych z drobnym, krzyżowym żebrowaniem podkreśla tożsamość GLS-a. To samo odnosi się do emblematu marki umieszczonego w różnych miejscach, m.in. na słupku D. Specjalnym wyróżnikiem Maybacha jest dwukolorowe lakierowanie,dostępne w ośmiu eleganckich kombinacjach kolorystycznych.

Kolejną cechą są elektrycznie rozkładane stopnie progowe, szczególnie szerokie w obszarze tylnych drzwi. Sprawiają one, że dostęp do kabiny oraz jej opuszczanie są wygodne i bezpieczne. Dzięki wykończeniu z anodowanego aluminium, paskom czarnej gumy oraz funkcji podświetlenia łączą one wyjątkowe wzornictwo z praktycznością. Złożone stopnie są ukryte za osłonami progów bocznych.

Po otwarciu drzwi stopień wysuwa się z odpowiedniej strony w ciągu około 1 sek. To ustawienie można zmienić za pomocą specjalnego menu w systemie audio- nawigacyjnym MBUX. Z uwagi na przestronność z tyłu nowe auto jest dostępne wyłącznie z dwoma rzędami siedzeń.

maybach-suv4

Luksusowe, skórzane i rozkładane fotele

„Umeblowanie” GLS 600 4MATIC już w standardzie jest luksusowe. Dwa zewnętrzne tylne siedzenia można rozłożyć elektrycznie. Tapicerowane obszary i deska rozdzielcza są wykończone delikatną skórą nappa, a na życzenie oferowane są dodatkowe poduszki i inne skórzane obicia. Elektrycznie otwierane panoramiczne okno dachowe z roletą należy do wyposażenia standardowego, podobnie jak wentylowane fotele z funkcją masażu.

Dostępna opcjonalnie, montowana na stałe konsola środkowa zamienia tego SUV-a w przestronny samochód 4-miejscowy, z tylnym przedziałem pasażerskim nadającym się zarówno do pracy, jak i do relaksu. Konsola ta oferowana jest z rozsuwanymi, rozkładanymi stolikami, a nawet z lodówką z miejscem na butelki szampana. Oferta akcesoriów zawiera srebrne kieliszki do szampana.

maybach-suv5

Opracowano nowy zapach do rozpylacza zapachów, dostępnego w ramach opcjonalnego pakietu Air Balance: biały kwiat osmantusa, kwiatowy i lekki, uzupełnia tu woń naturalnej skóry i pikantnej herbaty.

Standardem jest osobny klimatyzator dla tylnych siedzeń – zawiera on dodatkowe wyloty powietrza i elementy grzejne. Jest też specjalny program jazdy dla zawieszenia i układu napędowego. Funkcjami z zakresu komfortu i rozrywki można intuicyjnie sterować z poziomu tylnych siedzeń za pomocą standardowego tylnego tabletu MBUX w konsoli środkowej lub podłokietniku między fotelami.

maybach-suv6