MERCEDES: SPRINTERY W SŁUŻBIE POLICJI

Model Mercedes-Benz Sprinter będzie służył polskiej Policji w całym kraju. Przekazanie pierwszej partii z 600 zamówionych przez Policję Sprinterów odbyło się w Warszawie. Służbę rozpoczęło 19 pojazdów. Kolejna transza jest w przygotowaniu.

Nadinspektor Andrzej Trela, zastępca Komendanta Głównego Policji, odebrał kluczyki do pierwszych 19 Sprinterów. Przekazał je prezes Mercedes-Benz Polska, Jan Madeja, w Wydziale Obsługi Transportowej Komendy Głównej Policji przy ul. Iwickiej w Warszawie.

– Jesteśmy dumni, że w jubileuszowym roku 125 lecia wynalezienia samochodu przez naszych ojców założycieli, Carla Benza i Gottlieba Daimlera, udało nam się wygrać przetarg dla polskiej Policji. Sprinter to nasz flagowy model dostawczy, sprawdzony i niezawodny, najpopularniejszy samochód dostawczy w Europie. Będzie dobrze służył stróżom prawa zapewniając komfort i bezpieczeństwo – powiedział Jan Madeja.

Mercedes-Benz Sprinter 316 CDI o mocy 156 KM, którym będzie jeździła polska Policja, to 8-osobowe auto przeznaczone dla oddziałów prewencji. Jest wyposażone w klimatyzację, przednie halogeny, ogrzewanie postojowe, oraz architekturę wnętrza przystosowaną do transportu sprzętu policyjnego.

Mercedes-Benz wygrał przetarg na 600 furgonetek policyjnych, pokonując Volkswagena i Iveco. Całe zamówienie zrealizowane zostanie do końca kwietnia przyszłego roku.