MERCEDES: TRZY MODELE AMG W GRAN TURISMO 6

SLS AMG GT3 in Gran Turismo®6 // SLS AMG GT3 in Gran Turismo® 6

Trzy maszyny ze stajni AMG o łącznej mocy ponad 1400 KM zajmują pozycje startowe w Gran Turismo 6. W nowej wersji gry na konsolę PlayStation3 zadebiutują: ponad 500-konny SLS AMG GT3, E 63 AMG (557 KM) oraz A 45 AMG (360 KM).

Obok nich wystąpi 21 innych modeli Mercedes-Benz, znanych z Gran Turismo 5. Premiera szóstej części gry odbędzie się pod koniec br.


Zobacz także:
SPORT


Szczegóły nowego wydania gry ujawnił Kazunori Yamauchi, producent Polyphony Digital Inc., w trakcie imprezy z okazji 15. urodzin Gran Turismo, organizowanej na brytyjskim torze Silverstone.

– Mercedes-Benz i Gran Turismo mają wspólną wizję: zapewnić swoim nabywcom, czy to w świecie rzeczywistym, czy w wirtualnym, najwyższą przyjemność z jazdy – mówi Anders Sundt Jensen, szef komunikacji Mercedes-Benz Cars. Zarówno Carl Benz, jak i Kazunori Yamauchi, pomysłodawca cyklu Gran Turismo, uważali, że samochód służy do czegoś więcej niż przemieszczanie się z punktu A do B. Obaj żyli motoryzacyjnym snem.

Do tej pory kultowa seria Gran Turismo sprzedała się na całym świecie w liczbie ponad 70 mln kopii. Tylko ostatnia, piąta część od listopada 2010 r. znalazła uznanie ponad 10 mln graczy.

Mercedes-Benz ma w tym sukcesie swój znaczący udział – modele z gwiazdą reprezentowane są w grze od czasów jej drugiej części, wydanej w 1999 roku.

Życzenia urodzinowe od Mercedes-Benz

Mercedes-Benz przygotował wyjątkową niespodziankę dla gości imprezy urodzinowej Gran Turismo na torze Silverstone. Mogli oni zasmakować przyjemności z jazdy torowej modelem SLS AMG GT3 u boku kierowcy rajdowego i instruktora Akademii Jazdy AMG, Jana Seyffartha, a także zasiąść za sterami samochodu w wirtualnym świecie. Na imprezie nie zabrakło również dwóch pozostałych modeli AMG, debiutujących w szóstej części Gran Turismo – E 63 AMG oraz A 45 AMG.