MERCEDES: ZIELONE PIEKŁO NIE STRASZNE DLA BESTII AMG GT R

me-GT R-1

Tuż przed zimową przerwą nowy Mercedes-AMG GT R ustanowił najlepszy czas okrążenia Północnej Pętli toru Nürburgring w historii pomiarów przeprowadzonych przez redakcję „sport auto”.

Z wynikiem 7:10,9 minuty nowy model z rodziny topowych maszyn AMG okazał się szybszy od wszystkich dopuszczonych do ruchu sportowych aut, które testował magazyn.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Niespełna 7 minut i 11 sekund – tyle potrzebował Mercedes-AMG GT R, by pokonać Zielone Piekło. To rekord wśród samochodów homologowanych do użytku publicznego. Tym samym 585-konna „Bestia z Zielonego Piekła” udowodniła, że w pełni zasługuje na swoją nazwę.

me-GT R-2

Legendarna Północna Pętla Nürburgringu, zwana też Zielonym Piekłem, uchodzi za najbardziej wymagający tor wyścigowy na świecie i stanowi najlepszy sprawdzian dla sportowych aut.

I właśnie tam Mercedes-AMG GT R spędził mnóstwo czasu, nim trafił do produkcji. Jego wyścigowe DNA potwierdzają liczne innowacje i modyfikacje. Wyśmienitą dynamikę jazdy zapewniają mu m.in.: układ napędowy typu transaxle, silnbik V8 biturbo o mocy 430 kW (585 KM), gruntownie zmodernizowane zawieszenie, wyrafinowana aerodynamika, skrętna tylna oś, specjalne ogumienie oraz inteligentna lekka konstrukcja.

me-GT R-3