MERCEDES: ZNAMY CENĘ NOWEGO GLE COUPE – JUŻ W SPRZEDAŻY

merc-gle-n1

W salonach Mercedes- Benz w naszym kraju można zamawiać już nową generację GLE Coupe – samochodu, który łączy sportowy charakter i elegancję coupé z architekturą techniczną dużych SUV-ów.

Aktywny napęd 4MATIC oraz rozstaw osi skrócony względem GLE o 60 mm zapewniają mu dynamiczne właściwości jezdne.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Wnętrze jest bardziej przestrzenne niż u poprzednika.

merc-gle-n2

Początkowo oferta obejmuje wersje 350 d 4MATIC i 400 d 4MATIC zasilane mocnym 6-cylindrowym silnikiem wysokoprężnym (odpowiednio, 272 i 330 KM), a także sportowy wariant AMG 53 4MATIC+ (435 KM) o znakomitym prowadzeniu.

Design nowego Mercedesa GLE Coupé łączy smukłą sylwetkę i opadającą linię dachu – z funkcjonalnością SUV-a. Jednocześnie, na tle poprzednika, nowy model wyróżnia się udoskonaloną efektywnością aerodynamiczną. Współczynnik oporu powietrza osiąga tu wartość 0,32 (poprzednia generacja: 0,35). Wpływa to na obniżenie zużycia paliwa, ale również na ograniczenie poziomu hałasu.

merc-gle-n3

Obok ciekawego wzornictwa w stylu coupé wizytówką nowego GLE Coupé jest specjalnie zestrojone podwozie. W porównaniu z GLE rozstaw osi wersji Coupé skrócono o 60 mm, a przełożenie układu kierowniczego stało się bardziej bezpośrednie. Trzy warianty zawieszenia (stalowe, pneumatyczne Airmatic lub aktywne E-Active Body Control oparte na instalacji 48 V) na potrzeby nowego wariantu otrzymały częściowo inne nastawy.

We wnętrzu nowe auto oferuje większą przestrzeń niż poprzednik (długość przestrzeni ładunkowej to prawie 2 m) oraz bagażnik o pojemności do 1790 l. Na pokładzie nie zabrakło „samouczącego się” systemu multimedialnego MBUX oraz najnowszej generacji systemów wsparcia kierowcy i rozszerzonych predykcyjnych funkcji ochronnych z rodziny Pre-Safe.

merc-gle-n4

Początkowo gama silnikowa GLE Coupé będzie obejmować 6-cylindrowe rzędowe silniki wysokoprężne – mocne, o znakomitej kulturze pracy i niskim zużyciu paliwa (272 i 330 KM). Już podstawowy wariant przyspiesza od 0 do 100 km/h w 6,6 sek., a mocniejszy – w 5,7 sek.

Ofertę uzupełnia odmiana AMG 53 4MATIC+ ze zelektryfikowaną 6-cylindrową rzędową jednostką benzynową o mocy 435 KM (0-100 km/h w 5,3 sek.).

Wkrótce do oferty trafi też hybrydowy wariant plug-in GLE 350 de Coupé 4MATIC o lokalnie bezemisyjnym zasięgu przekraczającym 100 km.

Ceny nowego GLE Coupé w Polsce startują od 372 700 za za wariant 350d 4MATIC Coupé Advanced.

merc-gle-n5