MERECEDES: WYŁONIONO FINALISTÓW KONKURSU

W ramach Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego OFF PLUS CAMERA w Krakowie (13-22 kwietnia), w początku br. Mercedes-Benz ogłosił konkurs na fim o samochodzie… którego jeszcze wtedy nie było! Prominentne jury wyłoniło właśnie trójkę finalistów.

„A…” (Marcin Malewski), „Jest bliżej” (Jędrzej Michalak) oraz „Spełnij swoje marzenia” (Sylwester Koral) to finaliści konkursu „Powiedz A…” na najlepszy film (max. 60 sek) na temat nowej Klasy A.

Utrudnieniem dla biorących udział w konkursie był fakt, że w chwili jego ogłaszania (13 stycznia)… Klasy A nikt jeszcze nie widział! Premiera odbyła się bowiem w Genewie 6 marca.

Nadesłano ponad 50 nadesłanych prac, z których 36 spełniały kryteria formalne konkursu. Jury w składzie: aktor Michał Żebrowski, operator Artur Reinhard oraz Ewa Łabno-Falęcka (Mercedes-Benz Polska) wyłoniło 3 prace (można oglądać na stronie www.idfilm.pl).

Główną nagrodą (za pierwsze miejsce) jest 10 000 złotych, Mercedes-Benz Klasy A na miesiąc oraz wyjazd do Muzeum Mercedesa w Stuttgarcie.

Zwycięzcę poznamy 13 kwietnia podczas Gali Otwarcia Międzynarodowego Festiwalu Kina Niezależnego Off Plus Camera w Krakowie, którego już po raz trzeci partnerem jest Mercedes-Benz.