MICHELIN: MAPY DLA PODRÓŻNIKÓW I TURYSTÓW

Michelin, producent opon, a także wydawca renomowanych map i przewodników, wprowadza na polski rynek znane ze swojej dokładności mapy. W sprzedaży dostępnych jest ponad 30 pozycji. Mapy Michelin doceniają znani podróżnicy, między innymi Marcin Gienieczko i Michał Rej, oraz turyści wybierający się do bardziej i mniej znanych miejsc na wszystkich kontynentach.

Mapy Michelin cenione są przede wszystkim za swoją jakość, aktualność i dokładność, a firma Michelin od ponad 100-lat zajmuje się ich produkcją. Użytkownicy map Michelin podkreślają, że obejmują one swoim zasięgiem najbardziej odległe zakątki świata położone w Afryce, Azji oraz Ameryce Południowej. W polskiej ofercie obok tak popularnych miejsc jak Paryż, Londyn lub Rzym znajdują się na przykład mapy prezentujące dalekie tereny Afryki Południowej i Madagaskaru, Tajlandię czy Peru. W sumie można wybierać spośród 32 tytułów.

Mapy Michelin znaleźć można w największych sieciach księgarskich w kraju oraz w sklepie podróżnika.

Bracia Andre i Edouard Michelin rozwijając firmę oponiarską, doszli do wniosku, że opony przyczynią się do szybkiego rozwoju transportu, a żeby usprawnić podróżowanie, jako pierwsi rozpoczęli wydawanie map i przewodników. Utworzyli też Biuro informacji dla podróżujących automobilami oraz zainicjowali ustawianie przy drogach kamieni milowych informujących o odległościach między miastami. Historia produkowania map służących turystom i kierowcom rozpoczęła się w 1910 roku, kiedy to współzałożyciel firmy Michelin Andre Michelin wykorzystując swoje doświadczenie kartograficzne zdobyte we francuskim Ministerstwie Spraw Wewnętrznych, wyprodukował pierwsze mapy drogowe.

Od tamtego czasu mapy Michelin są cały czas udoskonalane i rozwijane. Przez ponad sto lat zyskały one status jednych z najbardziej dokładnych i renomowanych na świecie, o czym świadczy liczba sprzedawanych egzemplarzy – ponad 10 milionów rocznie. Przez ponad sto lat Michelin przyczynił się do znacznego rozwoju kartografii, wprowadzając na swoich mapach między innymi oznaczanie określony typów dróg różnymi kolorami czy wskazywanie odległości pomiędzy poszczególnymi miejscowościami. Ciekawostką jest fakt, że pomysł składania map w harmonijkę, który do dziś nie stracił na swojej popularności, również należał do Andre Michelin.

– Mapy Michelin są cenione przez podróżników przede wszystkim ze względu na swoją dokładność, stałą aktualizację oraz obejmowanie zasięgiem nieraz bardzo dalekich zakątków świata. Sam często z nich korzystam – mówi Michał Rej, znany podróżnik, który brał udział w wyprawach w góry Kaukazu, na Syberię czy do Australii. Szczegółowa mapa zawierająca liczne oznaczenia ułatwiające poruszanie się na trasie to obowiązkowy element wyposażenia podróżnika nawet w czasach dużej popularności GPS.

Marcin Gienieczko właśnie wrócił z zakończonej sukcesem wyprawy na Syberię.

– Dokładna mapa jest dla podróżnika bezcenną pomocą. Michelin posiada wieloletnią tradycję kartograficzną, co jest najlepszą gwarancją pełnych i szczegółowych informacji prezentowanych w mapach Michelin – powiedział podróżnik.

Mapy Michelin dostępne w Polsce:

– Afryka Centralna i Południowa / Africa Central and South. Mapa Michelin
– Afryka Północna i Wschodnia / Africa North and East. Mapa Michelin
– Afryka Północna i Zachodnia / Africa North and West. Mapa Michelin
– Andaluzja / Andalucia. Mapa Michelin
– Aragonia i Katalonia / Aragon, Cataluna. Mapa Michelin
– Austria. Mapa Michelin
– Bałkany / Balkans. Mapa Michelin
– Benelux. Mapa Michelin
– Bułgaria / Bulgaria. Mapa Michelin
– Chorwacja / Croatia (National Maps). Mapa Michelin
– Czechy, Słowacja / Czech Republic, Slovak Republic. Mapa Michelin
– Francja / France. Mapa Michelin
– Grecja / Greece. Mapa Michelin
– Hiszpania i Portugalia / Spain & Portugal. Mapa Michelin
– Kraje Bałtyckie / Baltic States. Mapa Michelin
– Londyn / London. Plan miasta Michelin
– Maroko / Morocco. Mapa Michelin
– Meksyk / Mexico. Mapa Michelin
– Niemcy / Germany. Mapa Michelin
– Paryż / Paris. Plan miasta Michelin
– Peru. Mapa Michelin
– Portugalia i Madera / Portugal & Madeira. Mapa Michelin
– Rumunia / Romania. Mapa Michelin
– Rzym / Roma. Plan miasta Michelin
– Sardynia / Sardegna. Mapa Michelin
– Szwajcaria / Switzerland. Mapa Michelin
– Szwecja / Sweden. Mapa Michelin
– Tajlandia / Thailand. Mapa Michelin
– Turcja / Turkey. Mapa Michelin
– Wielka Brytania i Irlandia / Great Britain & Ireland. Mapa Michelin
– Włochy centralne: Toskania, Umbria / Italy Centro. Mapa Michelin
– Włochy / Italy. Mapa Michelin