MICHELIN: NOWE OPONY DLA PORSCHE PANAMERA

Porsche Panamera Turbo

Michelin został wyłącznym globalnym dostawcą opon do nowej wersji Porsche Panamera. Dla nowego modelu będą dostępne opony: Pilot Super Sport (opona letnia), Pilot Alpin 4 (opona zimowa) oraz Pilot Sport All Season Plus (opona na rynek amerykański) w 12 rozmiarach.

Homologowane opony zostały zaprojektowane zgodnie z koncepcją Michelin Total Performance.


Zobacz także:
ROZMAITOŚCI
OPONY


Michelin Pilot Super Sport

Letnia opona sportowa o najwyższych osiągach wykorzystuje trzy unikalne technologie Michelin: opasanie z włókna aramidowego, mieszanka bieżnika Bi-Compound oraz zmienny kształt powierzchni styku Variable Contact Patch 2.0.

Główną cechą opasania wykonanego z gęstego włókna aramidowego jest zwiększona wytrzymałość na rozciąganie. Ten element jest lekki, a zarazem pięć razy bardziej wytrzymały niż stal o takiej samej masie. W rezultacie zastosowania tego elementu powierzchnia kontaktu opony pozostaje niezmieniona, a siła odśrodkowa jest efektywnie kontrolowana, nawet przy dużych prędkościach.

Poresche 3_panamera

Opracowana specjalnie do opon wyścigowych technologia Bi-Compound stosuje różne rodzaje mieszanki gumowej w części wewnętrznej i zewnętrznej opony. Guma zewnętrznej części bieżnika jest wykonana z ciężkich łańcuchów cząsteczkowych, których twardość została tak dobrana, aby zapewnić maksymalną przyczepność podczas zakrętów na suchej nawierzchni. Z kolei wewnętrzna część opony wykorzystuje specjalną mieszankę gumy, która wspólnie z dopasowaną rzeźbą zapewnia przyczepność na mokrej nawierzchni.

Zmienny kształt powierzchni styku The Variable Contact Patch 2.0 pozwala na pełną kontrolę auta nawet w ciasnych zakrętach, kształt powierzchni kontaktu z podłożem zmienia się ale jego obszar pozostaje niezmienny.

Pilot Super Sport homologowane do Porsche Panamera posiadają cztery rozmiary (dwa na przód i dwa na tył).

Michelin Pilot Alpin 4

Opona zimowa wykorzystująca pakiet technologii o nazwie Ridge-n-Flex składający się z dwóch elementów. Pierwszym jest unowocześniony bieżnik o większej liczbie lameli oraz krawędzi. Usytuowane pod różnymi kątami samoblokujące się lamele StabiliGrip gwarantują optymalną stabilność klocków bieżnika i zapewniają większą precyzję prowadzenia pojazdu.

Panamera S E-Hybrid

Drugi element to mieszanka miękkiej gumy HelioCompound 3G zachowująca elastyczność nawet w niskich temperaturach, przez co zapewnia lepszą przyczepność na oblodzonej, zaśnieżonej i mokrej nawierzchni. W tej mieszance trzeciej generacji zastosowano opatentowane połączenie krzemionki i oleju słonecznikowego.

Pilot Alpin 4 także posiadają cztery rozmiary.

Michelin Pilot Sport All Season Plus

Opony zaprojektowane z myślą o rynku północno-amerykańskim zapewniają wysokie osiągi niezależnie od warunków atmosferycznych. Opona wykorzystuje mieszankę gumy TriFusion zapewniającą dobrą przyczepność na suchej i mokrej nawierzchni, jak również w warunkach zimowych.

Opony Pilot Sport All Season Plus wykorzystują również technologię MaxTouch Construction, która zwiększa żywotność opony bez poświęcania innych osiągów.

4 rozmiary opon Pilot Sport All Season Plus mają wymiar od 255/45 R 19 i 255/40 R 20 (przód), po 285/40 R 19 i 295/35 R 20 (tył).