MICHELIN: NOWE ROZMIARY OPONY NA CAŁY ROK

Do sprzedaży trafiło właśnie dwadzieścia nowych rozmiarów opony całorocznej Michelin CrossClimate+, która dostępna jest także w wersji do aut typu SUV.

Po rozszerzeniu gamy kierowcy mogą wybierać spośród ogumienia w wielkości od 14 do 19 cali w wersji regularnej.


Zobacz także:

OPONY

ROZMAITOŚCI


 

Właściciele SUV-ów mają natomiast wybór od 16 do 20 cali. Na rynku dostępne są też opony całoroczne do aut dostawczych Agilis CrossClimate.

Gama CrossClimate tworzy kategorię opon łączących technologie ogumienia letniego i zimowego. Dostosowują one swoje właściwości do panujących warunków pogodowych dzięki zastosowaniu nowatorskiej konstrukcji bieżnika i wykorzystaniu inteligentnych elastomerów.

Osiągi uzyskiwane przez oponę Michelin CrossClimate+ to wynik połączenia trzech zaawansowanych technologii:

* Mieszanka bieżnika: powierzchnia jego jest wyjątkowo elastyczna, dzięki czemu może przylegać do najmniejszych nierówności na drodze we wszystkich warunkach pogodowych. Opona ma niskie opory toczenia.

* Połączenie kierunkowej rzeźby bieżnika z niestandardowym położeniem samoblokujących się lameli 3D – biegnące wzdłuż klocków bieżnika mają położenie typowe dla opony letniej, a jednocześnie cechuje je konstrukcja i skomplikowana geometria lameli zimowych Michelin. Kierunkowa rzeźba ze zmiennymi kątami położenia wydłużonych klocków optymalizuje przyczepność na śniegu. Pionowa i pozioma falistość lameli wytwarza efekt samoblokowania.

* Połączenie klocków bieżnika o ściętych krawędziach z lamelami o wysokich osiągach zapewnia maksymalny kontakt opony z nawierzchnią, co zwiększa efektywność hamowania na suchej drodze. Jednoczesne zastosowanie innowacyjnych lamelek o pełnej głębokości zapewnia doskonałe hamowanie i trakcję na śniegu.

Uzupełnieniem gamy CrossClimate są całoroczne opony do SUV-ów, a także ogumienie do samochodów dostawczych Agilis CrossClimate dostępne w 33 rozmiarach od 15 do 17 cali.