MITSUMANIACY WSPOMAGAJĄ DZIECI Z HOSPICJÓW – POMÓŻ I TY

mitsu_hospi1jpg

Mitsumaniaków – pasjonatów aut Mitsubishi, łączy także chęć pomocy w spełnianiu marzeń dzieci nieuleczalnie chorych, przebywających pod opieką hospicjów na terenie Polski.

Ochotnicy sami niosą wsparcie, a w szczególnie ważnym i trudnym dla chorych dzieci okresie przedświątecznym zachęcają do poparcia tej inicjatywy przez szersze grono dobroczyńców.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI

MITSUMANIACY


 

Akcja „Mitsumaniaki Dzieciom” trwa przez cały rok. W tym roku udało się zorganizować wczasy w Łebie dla Wiktorii, Oli oraz ich rodziców a tuż po wakacjach – wesprzeć hospicjum „Promyczek” w okolicach Otwocka. Akcja objęła przygotowanie i zakupienie wymarzonych zestawów szkolnych dla dzieci chorych na mukowiscydozę oraz dla ich rodzeństwa, a następnie rozwiezienie tych paczek. Każde życzenie zostało uwzględnione, każdy wymarzony motyw był na plecaku – dokładnie tak, jak poprosiło dziecko.

Sam zakup został opłacony z wpłat osób, które popierają działalność MitsuManiaków (więcej o samej akcji: forum.mitsumaniaki.pl/viewtopic.php?t=88323) ze wsparciem salonu Mitsubishi Auto-Krak, który przekazał dodatkowe gadżety.

Mitsu_hospi2

– Tak łatwo dać można radość maluchom. To zachęta dla wszystkich, którzy chcieliby włączyć się do akcji. Potrzebujemy wsparcia finansowego, pomysłów i jeśli ktoś czuje się na siłach – osób odwiedzających domowe hospicja. Zbliżają się święta, a my chcielibyśmy po prostu dotrzeć do jak największej liczby dzieci. O tym, jak duże znaczenie ma każde, pojedyncze spotkanie z dziećmi i ich bliskimi warto poczytać na naszym profilu na Facebooku – opowiada Michał z MitsuManiaków Dzieciom.

Idą Święta – Mikołaje pilnie poszukiwani!

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia – najtrudniejszy czas dla nieuleczalnie chorych pacjentów i ich niezwykle ciężko doświadczonych przez los rodzin. Jak co roku Mitsumaniacy http://www.mmdzieciom.pl/ zbierają środki na zakup wymarzonych prezentów dla dzieci i organizują odwiedziny w hospicjach.

– Mamy nadzieję, że Mitsumaniacy i ich przyjaciele jak zawsze okażą wielkie serce i wspomogą nas w akcji, którą możecie śledzić na forum.mitsumaniaki.pl/b>. Nasza ubiegłoroczna akcja świąteczna, „Święta z Podkarpackim Hospicjum”, okazała się wielkim sukcesem i zarazem pokazała ogrom zapotrzebowania na realizatorów małych i większych marzeń. Odwiedziliśmy wtedy łącznie 80 dzieci rozwożąc między innymi domki dla lalek, huśtawki, sanki – słowem wszystko to, co w swoim worku powinien mieć Św. Mikołaj. Jedyne, czego żałowaliśmy, to zasięg akcji, która objęła wyłącznie Podkarpacie. Nawiązujemy teraz współpracę z kolejnymi hospicjami, dziękujemy za dotychczasowe zaangażowanie i gorąco zapraszamy do pomocy! – mówi Patryk Schultz, pomysłodawca i koordynator przedsięwzięcia.

Klub Mitsumaniaków www.mitsumaniaki.com, który działa od kwietnia 2005 roku, został stworzony dla wszystkich entuzjastów aut spod znaku Trzech Diamentów i zrzesza ponad 4000 członków. W internetowym forum klubu uczestniczy już 30 000 osób. Od ponad trzech lat Klub Mitsumaniaków aktywnie pomaga nieuleczalnie chorym dzieciom. Założeniem akcji Mitsumaniaki Dzieciom jest pomoc w spełnianiu marzeń dzieci nieuleczalnie chorych przebywających pod opieką hospicjów oraz wsparcie dla najmłodszych z domów dziecka na terenie Polski.

Spełnianie takich marzeń oznacza na przykład zakup komputerów czy laptopów, organizowanie udziału w rajdach, wejścia do boksów czy wizyty znanych kierowców rajdowych. Do akcji Mitsumaniaki Dzieciom przyłączyło się i nadal zgłasza wiele publicznie znanych osób. Wśród nich są między innymi: Adam Małysz, Rafał Marton, Włodzimierz Zientarski, Joanna Zientarska, Małgorzata i Dariusz Żyła, Klaudia Podkalicka i Joanna Madej, Tomasz Czopik, Robert Herba, Kuba Bielak, Jarosław Maznas, Rafał Jemielita.

Do tej grupy dołączyli także znani muzycy i zespoły muzyczne w tym Piotr „Glaca” Mohamed z zespołem My Riot, Zespół Bracia, Ania Wyszkoni czy zespół Video. Ci ogromnie życzliwi przyjaciele Mitsumaniaków podpisali firmowe koszulki, które wyprodukowała akcja Mitsumaniaki Dzieciom razem z polskim oddziałem Mitsubishi Motors. Są one następnie licytowane a za zyski z licytacji spełniane są kolejne marzenia.