MODEL DACII TRAFIŁ W WATYKANIE DO PAPIEŻA FRANCISZKA

dacia-papiez1

Grupa Renault przekazała Jego Świątobliwości Papieżowi Franciszkowi w darze Dacię Duster 4×4 specjalnie przystosowaną do potrzeb papieża.

Samochód został przekazany Ojcu Świętemu w Watykanie przez Christophe’a Dridiego, dyrektora generalnego Grupy Renault Romania i prezesa Automobile Dacia S.A. oraz Xaviera Martineta, dyrektora generalnego Grupy Renault Italy.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

dacia-papiez2

Przekazanie odbyło się podczas wizyty w rezydencji papieskiej w Watykanie. „Papamobile” ma nadwozie w kolorze białym i beżowe wnętrze. Opracowany na bazie Dacii Duster egzemplarz ma wymiary: 4,34 m długości i 1,80 m szerokości.

Modyfikacje zostały wykonane przez Dział Prototypów i zespół ds. Zamówień Specjalnych Dacii w Rumunii, we współpracy z firmą Romturingia specjalizującą się w zabudowach. Zaadaptowana wersja ma 5 miejsc i wyjątkowo wygodną tylną kanapę.

dacia-papiez3

Zastosowano w niej również wiele nietypowych rozwiązań oraz akcesoriów zaprojektowanych w celu dostosowania samochodu do potrzeb Watykanu, takich jak: duży otwierany dach, zdejmowana przeszklona nadbudówka, ułatwiające wsiadanie zawieszenie, obniżone o 30 mm w stosunku do wersji standardowej oraz liczne zewnętrzne i wewnętrzne wsporniki i uchwyty.

W „Papamobile” wykorzystano bogate doświadczenie konstrukcyjne Grupy Renault. Przekazany Watykanowi samochód ułatwi przejazdy papieżowi Franciszkowi.

dacia-papiez4