NAC RALLY TEAM: 5. LAT SUKCESÓW – KOLEJNY TYTUŁ MISTRZÓW POLSKI

NAC_mol1

Przypadkowe spotkanie Pawła Molgo i Piotra Domownika, do którego doszło dokładnie 5 lat temu, zaowocowało powstaniem zespołu NAC Rally Team.

Może on dziś poszczycić się wieloma sukcesami, w tym kilkukrotnym zdobyciem tytułu Mistrza Polski oraz triumfem w maratonie Africa Eco Race w klasie samochodów seryjnych.


Zobacz także:

SPORT


 

Na Gali Sportu Samochodowego PZM w Warszawie Paweł Molgo wraz z pilotem Januszem Jandrowiczem odebrali trofeum za zwycięstwo odniesione drugi rok z rzędu w klasyfikacji generalnej Rajdowych Mistrzostw Polski Samochodów Terenowych.

NAC_mol2

– Obroniony tytuł mistrzowski stanowi ukoronowanie wspaniałych 5 lat działalności NAC Rally Team. Spełniło się moje wielkie marzenie. Stworzyliśmy zespół ludzi, których połączyła pasja i miłość do motoryzacji. Z wielką dumą spoglądam na grono niezwykłych osób, którzy mnie dziś otaczają i z którymi czuję się bezpiecznie zarówno na stepach Kazachstanu, jak i bezkresach Mauretanii. Razem osiągnęliśmy wiele sukcesów, za co jestem im niezmiernie wdzięczny. Mam wielką nadzieję, że przed nami jeszcze niejeden rajd i niejedna wygrana – mówi Paweł Molgo.

Obok Pawła Molgo trzon NAC Rally Team tworzą: Piotr Domownik – szef serwisu, były mistrz Polski w rajdach terenowych, Janusz Jandrowicz – etatowy pilot, zdobywca aż trzech tytułów mistrzowskich oraz mechanik Adam Spurtacz, który zna każdą śrubkę w samochodach zespołu. Sukcesy, utrwalane na zdjęciach przez Mariusza Bodnara, nie byłyby możliwe bez pracy i zaangażowania pozostałych serwisantów: Marka Łabusza, Artura Lutosławskiego, Kamila Karpiszyna i Adama Żakowskiego, oraz zdolności organizacyjnych i logistycznych Kamila Jabłońskiego.

“Dobrymi duchami” zespołu są od zawsze Ernest Górecki, sprawujący funkcję pilota na rajdach maratońskich, oraz Jarek Kazberuk, który przyjął na siebie rolę nauczyciela jazdy po wydmach. Przez zespół przewijali się ponadto tak znakomici zawodnicy jak Wojciech Krupa, Krzysztof Kretkiewicz czy Michał Ungurian.

NAC_5_mil3

Paweł Molgo od lat ma również oparcie w Marku Dąbrowskim i Jacku Czachorze, którzy w Polsce uchodzą za guru rajdów cross- country.

NAC Rally Team jest bodaj jedynym zespołem rajdowym w Polsce, który dysponuje światowej klasy rajdówkami grupy T1, T2 oraz T4. To Toyota Hilux T1, Toyota Land Cruiser T2 oraz ciężarowy Unimog T4, za którego kierownicą zasiada Piotr Domownik, pełni rolę wsparcia na maratońskich trasach.

Rajdówki NAC Rally Team występują nie tylko w rajdach terenowych, ale również w zawodach klasyków. Charakterystyczny biało- czerwony Fiat 125p jest stałym gościem między innymi Historycznego Rajdu Monte Carlo, a nowy nabytek zespołu – Mercedes 450 SLC – w listopadzie 2015 wziął udział w prestiżowym East African Safari Classic Rally.

NAC_mol4

– Za nami 5 lat działalności, z czego ostatnie dwa były szczególnie intensywne: z wyjazdami do Afryki, licznymi startami w dwóch pełnych cyklach mistrzostw Polski i występami w rajdach klasycznych. Konsekwentnie realizowałem marzenia, które kiedyś wydawały mi się nieosiągalne, jak choćby start w Historycznym Rajdzie Safari. Szczególnie wyjątkowy dla nas był rok 2015, w którym wygraliśmy Africa Eco Race, byliśmy najlepszą polską załogą Historycznego Rajdu Monte Carlo i obroniliśmy tytuł mistrzowski RMPST. Obok występów trwała żmudna i bardzo wymagająca praca warsztatowa nad autami. Jednocześnie każdy z nas starał się normalnie żyć i pracować – mówi szef NAC Rally Team.

W styczniu 2016 Paweł Molgo i Janusz Jandrowicz staną ponownie na starcie Historycznego Rajdu Monte Carlo. W nadchodzącym sezonie prawdopodobnie zrezygnują z obrony tytułu mistrzów Polski RMPST, w zamian koncentrując swą uwagę na maratonie Silk Way Rally.

– Podjąłem decyzję, że w Rosji stanę na starcie Toyotą Land Cruiser T2, którą mam szansę rywalizować o zwycięstwo w grupie aut seryjnych. Czeka nas kolejny pasjonujący sezon! – mówi Paweł Molgo.

Fot.: Mariusz Bodnar