NISSAN: ARIYA e-4ORCE W EKSPEDYCJI “OD BIEGUNA DO BIEGUNA”

Nissan ujawnia pierwsze szczegóły zmodyfikowanej wersji Nissana ARIYA e-4ORCE, który weźmie udział w wyprawie „Od bieguna do bieguna”.

Jej trasa prowadzi od magnetycznego bieguna północnego do bieguna południowego.

Specjalnie przygotowana ARIYA, która zostanie oficjalnie zaprezentowana w lutym, pokona liczącą ponad 27 tys. km trasę, prowadzącą przez obszary ze skrajnie trudnymi warunkami klimatycznymi i terenowymi. Będzie to pierwsza tego rodzaju ekspedycja samochodowa. Brytyjski podróżnik Chris Ramsey i jego żona Julie Ramsey wyruszą na pokładzie Nissana ARIYA e-4ORCE w podróż życia.


Zobacz także:

ECO

TURYSTYKA


 

Aby przygotować samochód na niesprzyjające, polarne warunki terenowe panujące w Arktyce i na Antarktydzie, w wyprawowym Nissanie ARIYA e-4ORCE wprowadzono dla potrzeb ekspedycji Chrisa zmiany, które polegały na zwiększeniu wytrzymałości nadwozia. Dodatkowo podwyższono zawieszenie, poszerzono nadkola, aby dostosować je do większych opon, oraz wyposażono samochód w pakiet dodatkowych elementów nadwozia. Dzięki tym zabiegom ARIYA jest gotowa do jazdy w najtrudniejszych warunkach.

Przez podjęcie wyzwania, z którym inni nie mają odwagi się zmierzyć, Nissan – wraz z pionierskim zespołem zaangażowanym w ekspedycję „Od bieguna do bieguna” – przesuwa granice elektromobilności oraz przyspiesza realizację wizji czystszego, bezpieczniejszego i bardziej przyjaznego dla wszystkich świata. Poprzez udział w tej ambitnej wyprawie i pomyślne jej ukończenie pragniemy dotrzeć do ludzi na całym świecie i zainspirować ich do działania, udowodnić funkcjonalność i opłacalność samochodów elektrycznych oraz przyspieszyć ich wdrażanie jako elementu strategii, której celem jest ograniczenie światowej emisji – powiedziała Cliodhna Lyons, wiceprezes ds. planowania produktów i usług w regionie AMIEO.

Ambitna wyprawa to również okazja do zaprezentowania światu rewolucyjnych możliwości układu e-4ORCE – najbardziej zaawansowanej technologii napędu na cztery koła Nissana. e-4ORCE, zastosowany w modelu ARIYA, zapewnia równowagę między dynamicznymi osiągami a niespotykanym wcześniej poziomem panowania nad pojazdem. Układ oferuje komfort, kontrolę oraz poczucie pewności za kierownicą dzięki odpowiedniemu zarządzaniu przenoszeniem mocy i procesem hamowania dla maksymalnej płynności i stabilności jazdy. ARIYA ze swoimi imponującymi osiągami i połączonymi technologiami będzie wymarzonym towarzyszem pełnej przygód podróży.

Celem Nissana jest popularyzacja samochodów elektrycznych i budowanie bardziej czystego świata zgodnie z programem Nissan Ambition 2030, który jest długoterminową strategią firmy na rzecz wspierania mobilności. Jej najważniejszym elementem jest elektryfikacja.

Zachęcamy do śledzenia uczestników ekspedycji „Od bieguna do bieguna”, której celem jest uświadomienie opinii publicznej o istnieniu kryzysu klimatycznego i roli, jaką samochody elektryczne mogą odegrać w ograniczaniu emisji dwutlenku węgla.