NISSAN: ENIGMA CZYLI NOWA WERSJA JUKE JUŻ W MARCU (CENA)

Nissan zaprezentował nową wersję specjalną modelu Juke. Miejski crossover Enigma będzie dostępny w salonach marki w Polsce już w marcu.

Ceny zaczynają się od 97 330 złotych. Nowy pojazd jest wyposażony w systemy, które dopełniają bogatą gamę nowoczesnych technologii.


Zobacz relacje:

ROZMAITOŚCI


 

Jest to także pierwszy samochód z rodziny Juke kompatybilny z asystentem głosowym Amazon Alexa.

Funkcja Nissan Skill umożliwia użytkownikom zdalne sterowanie wybranymi funkcjami samochodu z poziomu smartfona lub za pomocą urządzenia sparowanego z asystentem głosowym Alexa. Użytkownik może zadać pytanie, czy np. drzwi jego auta są otwarte lub zamknięte, ile zostało paliwa w baku, wysłać adres do systemu pokładowej nawigacji.

Dzięki tym stylistycznym zabiegom nowy samochód może się kojarzyć z pojazdem do zadań specjalnych. Wykończone lakierem w kolorze głębokiej czerni 19-calowe obręcze kół ze wzorem Akari podkreślają sportową sylwetkę. Opadająca linia dachu przywodzi na myśl nadwozie coupé, lusterka zdobią oryginalne wzory graficzne.

Emblemat na tylnym słupku jest dobrze wyeksponowany dzięki dwukolorowemu nadwoziu: karoserii w kolorze szarym Gun z polakierowanym na czarno dachem.

Enigma jest wyposażona w szereg zaawansowanych technologii, użytkownik może korzystać z szeregu powiadomień i funkcji łączności za pośrednictwem aplikacji NissanConnect Services.

Kiedy funkcja Nissan Skill zostanie aktywowana w aplikacji Alexa i sparowana z założonym przez właściciela samochodu kontem systemu NissanConnect, kierowca może podłączyć auto do swojego domowego urządzenia, aby monitorować funkcje za pomocą 13 spersonalizowanych poleceń.