NISSAN: JUŻ NIEDŁUGO RUSZY EKSTREMALNA WYPRAWA MODELU ARIYA e-FORCE

Trwają przygotowania do udziału Nissana ARIYA e-4ORCE w pierwszej na świecie wyprawie samochodem elektrycznym z magnetycznego bieguna północnego na biegun południowy.

Firma Arctic Trucks specjalizująca się w adaptacji pojazdów na potrzeby wypraw polarnych, pracowała wspólnie z zespołem projektantów i inżynierów Nissana nad przystosowaniem crossovera ARIYA do warunków, w których odbywać się będzie ekspedycja, czyli pól lodowych, grubej pokrywy śnieżniej, stromych górskich podjazdów i pustynnych wydm.


Zobacz także:

MAZDA: MALOWNICZA ZIMA W OBIEKTYWIE SLOW ROAD BY MAZDA

TURYSTYKA


 

W specjalnie przygotowanym do wyprawy samochodzie, który wyróżnia się surowym, muskularnym nadwoziem, podniesiono zawieszenie oraz zamontowano poszerzone nadkola, by móc w nich zmieścić znacznie większe koła. W ramach przygotowań do jazdy w jednych z najbardziej ekstremalnych warunków na świecie, ARIYA przejdzie najbardziej rygorystyczny jak dotąd test, by jeszcze bardziej przesunąć granice tego, co możliwe.

Wyprawowy egzemplarz zachował ducha modelu ARIYA, ponieważ modyfikacje celowo ograniczono do minimum. Jak standardowa ARIYA, ta również została wyposażona w napęd zasilany z akumulatora trakcyjnego i dwa silniki elektryczne oraz nowatorską, unikatową technologię napędu na cztery koła Nissana, e-4ORCE, zaprojektowaną z myślą o elektrycznych i zelektryfikowanych samochodach.

Nasz międzynarodowy zespół włożył całe swoje serce w prace nad modelem ARIYA, a efektem końcowym jest ten niezwykły produkt. Chcieliśmy, żeby ARIYA poradziła sobie w każdych warunkach” – powiedział Matthew Weaver, szef Nissan Design Europe.

Najbardziej widoczne zmiany to podwyższone zawieszenie oraz olbrzymie 39-calowe opony do jazdy po bezdrożach, które dają pewność, że wyruszająca w trasę ARIYA poradzi sobie nawet w ekstremalnych warunkach i w najbardziej wymagającym terenie. Samochód, który zwraca uwagę przykuwającym wzrok nadwoziem i przytulnym, przypominającym salon wnętrzem, został dodatkowo wyposażony w ekspres do kawy, by brytyjski podróżnik Chris Ramsey i jego żona Julie mogli cieszyć się podstawowymi wygodami w drodze na biegun południowy.

Więcej informacji na temat ekspedycji „Od bieguna do bieguna”, w tym najnowsze informacje dotyczące przygotowań zespołu do tej wyjątkowej wyprawy, można znaleźć tutaj.