NOKIAN: INTELIGENTNE OPONY TYRES INTUITU W JUŻ SPRZEDAŻY

Nokian Tyres po raz pierwszy pokazała inteligentne opony Intuitu w listopadzie ubiegłego roku na targach Agritechnica w Hannoverze.

Teraz nowa technologia będzie dostępna w wybranym ogumieniu do pojazdów rolniczych, a ich sprzedaż rozpocznie się od Finlandii.


Zobacz także:

OPONY

OPONY NOKIAN


 

Cyfryzacja w segmencie opon do samochodów ciężarowych oraz maszyn przemysłowych wprowadza ogromne zmiany w prowadzeniu pojazdów na co dzień, a także w zarządzaniu ich flotą. Inteligentne rozwiązanie do opon Nokian Tyres Intuitu spotkało się z uznaniem przyszłych użytkowników ze względu na prostotę jego wdrożenia: aby odczytywać poziom ciśnienia i temperatury opon w smartfonie, wystarczą opony z sensorami oraz aplikacja.

– Szczególnie entuzjastycznie podeszli do niego menedżerowie floty, którzy docenili dostępność najważniejszych danych i alarmów oraz minimalne wymagania konfiguracyjne. Opony najwyższej klasy do traktorów to inwestycja, o którą warto dbać — powiedział Matthew Crocker, menedżer produktu w Nokian Tyres.

Cyfrowa przewaga

W obecnej fazie system Nokian Tyres Intuitu obejmuje inteligentne opony z czujnikami oraz aplikację do urządzeń mobilnych. Aby rozpocząć korzystanie z niego, wystarczy zamówić inteligentne opony i pobrać aplikację. Opony rejestruje się i widać ich położenie, ciśnienie i temperaturę w każdym wyposażonym w nie pojeździe. Właściciele flot mogą dodawać w aplikacji dowolną liczbę kierowców i pojazdów.

Dzięki temu kierowcy mogą na bieżąco otrzymywać informacje i powiadomienia o aktualnie używanym pojeździe, a menedżerowie floty zyskują lepszy wgląd w ogólny stan opon i maszyn. Inteligentne i łatwe we wdrożeniu rozwiązanie do opon inteligentnych zapewnia też korzyści producentom maszyn ze względu na większą aktywność klientów. Istotną zaletą rejestracji opon w Intuitu jest wydłużenie gwarancji.

– Wiedza o stanie opon pomaga w zaoszczędzeniu na kosztach paliwa i zwiększa bezpieczeństwo pracy. Cyfryzacja opon ma jednak dużo większy potencjał i pracujemy już nad wieloma świetnymi pomysłami! — mówi Matthew Crocker.

– Rozwiązanie Intuitu Nokian Tyres ułatwia monitorowanie stanu opon i zapewnia oszczędności finansowe. Teraz dzień rozpoczynam bezstresowo — wystarczy rzut oka na smartfon, by się przekonać, że wszystko jest w porządku — komentuje Jari Suontausta, fiński usługodawca z branży utrzymania nieruchomości.

Jari Suontausta jest także pod wrażeniem szybkości reakcji na problemy z oponami, jaką umożliwia Nokian Tyres Intuitu.

– Czasami pracujemy w miejscach, w których leży dużo gwoździ i elementów metalowych, dlatego zdarzają się przebicia. Naprawić je można łatwo i tanio, pod warunkiem że zostaną szybko wykryte, ale jeśli problemu nie zauważy się na czas, bardzo droga opona może się zmarnować — wyjaśnia Jari Suontausta.

Dostępne już teraz, gotowe na przyszłość

Sprzedaż inteligentnych opon Nokian Tyres Intuitu rozpoczyna się stopniowo — najpierw w Finlandii i obejmuje cztery flagowe opony do traktorów: Ground King, TRI 2, Hakkapeliitta TRI i Tractor King. Dostawy zamówień z fabryki rozpoczną się we wrześniu i wtedy też zostanie udostępniona do pobrania aplikacja Intuitu.

Zamówienia będzie można składać w pierwszej fazie w sieci sprzedaży opon Vianor, a następnie także u innych sprzedawców. Opony są dostarczane w standardowych terminach.

– Finlandia to nasz rodzimy rynek, a klienci są tu ciekawi nowych technologii. Mamy jednak plany zwiększania dostępności tych opon także w innych krajach. Po wieloletnich testach i pracach rozwojowych przyjemnie jest zaoferować naszym użytkownikom te cyfrowe funkcje, które zmieniają sposób prac. Dążymy do tego, by zapewnić klientom spokój dzięki bezpieczniejszej, bardziej efektywnej i ekologicznej pracy, a temu właśnie służy Intuitu. Po wieloletnich testach i pracach rozwojowych przyjemnie jest zaoferować naszym użytkownikom te cyfrowe funkcje, które zmieniają sposób pracy. Dążymy do tego, by zapewnić klientom spokój dzięki bezpieczniejszej, bardziej efektywnej i ekologicznej pracy, a temu właśnie służy Intuitu — mówi Manu Salmi, starszy wiceprezes i dyrektor zarządzający Nokian Heavy Tyres.

Aktualnie dostępne funkcje Intuitu już teraz zmieniają sposób użytkowania opon, ale będzie ich więcej. Trwają na przykład prace nad pomiarami głębokości bieżnika oraz integracją Nokian Tyres Intuitu z własnym oprogramowaniem maszyn.

– To wielkie osiągnięcie, może nawet największe, ale prace rozwojowe wciąż trwają. Dopiero zaczynamy przygodę z cyfryzacją, ale ambicja nie pozwoli nam na tym poprzestać! – kończy swoja wypowiedź Manu Salmi.