NOKIAN: NAJWAŻNIEJSZY JEST KIEROWCA – SPONSORING KONKURSU

Nokian Tyres, 2016.

Umiejętności profesjonalnego kierowcy mają kluczowe znaczenie dla bezpiecznego, zrównoważonego i wydajnego transportu drogowego. Dlatego też, chcąc zapewnić im należne uznanie, firma Scania postanowiła zorganizować Konkurs Kierowców Scania.

To największe wydarzenie tego typu na świecie. W szeregu konkurencji praktycznych i teoretycznych swoje umiejętności będzie mogło zaprezentować ponad 35 000 zawodowych kierowców.


Zobacz także:

OPONY

OPONY NOKIAN


 

Nokian Tyres zapewni samochody ciężarowe oraz najwyższej klasy opony do fińskich eliminacji krajowych.

Zawodowi kierowcy prowadzenie samochodów ciężarowych w każdą pogodę i przy dużym natężeniu ruchu muszą mieć opanowane do perfekcji. Ze względu na stale zmieniającą się sytuację i warunki ich doświadczenie i umiejętności są niezastąpione. Aby zwyciężyć w konkursie i zdobyć miano najlepszego kierowcy nowego pokolenia będą oni musieli wykazać się determinacją, odwagą i umiejętnościami za kierownicą.

Konkurs Kierowców Scania to ogólnoeuropejskie wydarzenie, które podzielone będzie na trzy etapy: lokalne eliminacje, finały krajowe i europejski finał. Fińskie eliminacje krajowe odbędą się wiosną w trzech miejscowościach: Hämeenlinna, Jyväskylä i Oulu, a krajowy finał wraz z towarzyszącą mu wystawą transportowo- logistyczną będzie miał miejsce w dniach 10-11 maja w Helsinkach.

Pierwszy etap składać się będą z serii testów praktycznych sprawdzających takie umiejętności jak bezpieczna i ekonomiczna jazda czy znajomość zasad pierwszej pomocy. W konkurencji Water Challenge uczestnicy będą musieli pokierować pojazdem w taki sposób, aby nie wylać ani kropli wody z przyczepionego do niego zbiornika z wodą. Knock the King sprawdzi umiejętność manewrowania w ciasnej przestrzeni, a Boardwalk – zdolność oceny odległości w trakcie cofania.

Samochody ciężarowe, które wezmą udział w fińskich eliminacjach wyposażone będą w opony Nokian Tyres. Na osi kierowanej zamontowane zostaną flagowe opony zimowe dla samochodów ciężarowych i autobusów Hakkapeliitta Truck F2, na osi napędowej – wysokiej klasy opony przeznaczone do jazdy w śniegu, Nokian Hakkapeliitta Truck E, a w naczepie – opony Nokian E-Truck Trailer.

– Firma Nokian Tyres od lat podejmuje działania na rzecz bardziej bezpiecznego zrównoważonego i wydajnego transportu tworząc opony zapewniające lepszą przyczepność i dobre prowadzenie oraz dążąc do ograniczenia emisyjności procesu produkcji i obniżenia oporu toczenia. Jednak nawet najbardziej zaawansowana technologia nie jest w stanie zastąpić odpowiedzialnego i wykwalifikowanego kierowcy. Dlatego też, poprzez Konkurs Kierowców Scania chcemy pokazać, że najważniejsza jest osoba za kierownicą – mówi Teppo Siltanen, Product Manager w Nokian Tyres.