NOWA USŁUGA CZYLI PZU AUTO OCHRONA PRAWNA

Od połowy września PZU Auto ma dodatkowy wariant ubezpieczenia Ochrony Prawnej. Dzięki niemu kierowcy dostają szybki i łatwy dostęp do usług prawnych na terenie Polski i Europy.

W razie zdarzenia za granicą klienci mogą liczyć nie tylko na pomoc telefoniczną w języku polski, angielskim i rosyjskim, ale także na pomoc adwokata czy radcy prawnego.


Zobacz relacje:

MOTORYZACJA I PRAWO

ROZMAITOŚCI


 

Dotychczas z oferty PZU Auto Ochrona Prawna mogli korzystać jedynie osoby indywidualne. Dostrzegając potencjał wykorzystania takiego produktu wśród przedsiębiorców, rozbudowany i udostępniony został on dla flot i leasingów.

– Zawodowi kierowcy pokonują tysiące kilometrów rocznie, podróżując po polskich i europejskich drogach. Wszędzie mogą być narażeni na ryzyko zdarzenia, które będzie wymagało wsparcia prawnego. Z myślą o klientach flotowych PZU rozszerzył ubezpieczenie PZU Auto Ochrona Prawna o wsparcie prawne za granicą. Jest bardzo pomocne, gdy przyjdzie konieczność dochodzenia swoich praw – tłumaczy Konrad Owsiński, Dyrektor ds. Underwritingu Ubezpieczeń Komunikacyjnych w PZU.

Ubezpieczenie jest dostępne dla posiadaczy umowy ubezpieczenia OC lub AC w PZU.

– Niesiemy pomoc tam, gdzie to możliwe. Dlatego zdecydowaliśmy się udostępnić ubezpieczenie PZU Auto Ochrona Prawna również klientom flotowym. Oferujemy szybki i łatwy dostęp do usług prawnych na terenie Polski i Europy. Nasi konsultanci, mówiący po polsku, angielsku i rosyjsku są gotowi do pomocy 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. Dajemy poczucie bezpieczeństwa w stresującej sytuacji, jaką bez wątpienia jest wypadek na drodze – dodaje Konrad Owsiński.

Ubezpieczenie PZU Auto Ochrona Prawna jest dostępne w dwóch wariantach: Komfort i Super. W obu przypadkach świadczenia gwarantowane obejmują telefoniczną poradę prawną i pośredniczenie telefonicznie w rozmowach na miejscu zdarzenia ze służbami ratunkowymi i policją, świadkami zdarzenia i innymi uczestnikami zdarzenia. Co więcej, ubezpieczenie pokrywa koszty opinii prawnych i udzielenia informacji prawnej oraz koszty wynagrodzenia adwokata lub radcy prawnego.

Decydując się na wariant Super podwyższona zostaje wysokość sumy ubezpieczenia oraz dodatkowo zakresem objęte są koszty poniesione w związku z postępowaniem w związku z zatrzymaniem prawa jazdy.