OPEL: CASCADA W NOWEJ WERSJI SUPREME DOBRA NA WIOSNĘ (CENA)

opel-casc1

Choć pogoda wciąż jeszcze płata nam figle, wiosna to czas kabrioletów. Opel Cascada pozwala cieszyć się słońcem, a w razie kwietniowego deszczu zamykanie materiałowego dachu trwa tylko 17 sekund.

Model z czteromiejscowym wnętrzem i pojemnym bagażnikiem jest teraz dostępny jako Cascada Supreme z subtelnymi dodatkami stylizacyjnymi.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Wszystkie detale i kolory Cascady Supreme zostały starannie do siebie dopasowane. Kabriolet dla dbających o styl kierowców można zamówić w kolorze czerwonym („Absolute Red”), białym („Summit White”) lub czarnym („Mineral Black”). Do każdego z tych kolorów doskonale pasuje czarna listwa na osłonie chłodnicy, czerń bocznych lusterek oraz dwukolorowy wzór 20‑calowych obręczy kół ze stopów lekkich.

opel-casc2

Estetykę wykończenia drzwi i kokpitu podkreślono czerwonymi szwami, harmonizującymi z czarnym lakierem fortepianowym na detalach wnętrza i trzyramiennej kierownicy. Jak zwykle w Oplu nie mogło zabraknąć ergonomicznych foteli z atestem AGR (Akcji na rzecz Zdrowych Pleców), zapewniających maksymalny komfort za kierownicą dzięki elektryczno-pneumatycznemu podparciu kręgosłupa lędźwiowego oraz wysuwanemu podparciu ud. W Cascadzie Supreme fotele są pokryte wysokogatunkową skórą łączoną charakterystycznymi czerwonymi szwami.

Opel Cascada to kabriolet do codziennej jazdy i na każdą porę roku — wysokiej jakości tekstylny dach z izolacją akustyczną skutecznie tłumi szum wiatru. W przeciwieństwie do wielu innych kabrioletów w samochodzie można swobodnie rozmawiać w czasie jazdy lub słuchać muzyki… na przykład „Czterech pór roku” Vivaldiego. Dach można zamknąć za naciśnięciem przycisku, nawet w czasie jazdy (do 50 km/h).

Cascada jest też wyposażona w szereg systemów wspomagających kierowcę: alarm przedkolizyjny, asystent pasa ruchu i system ostrzegania o pojeździe w martwym polu zwiększają bezpieczeństwo, a system rozpoznawania znaków drogowych, asystent świateł drogowych i asystent parkowania z funkcją wykrywania miejsca do parkowania ułatwiają życie.

opel-casc3

Kierowca i pasażerowie mogą także korzystać z najlepszych opcji łączności za pośrednictwem osobistego opiekuna kierowcy, czyli systemu Opel OnStar, który może oferować punkt dostępu do Internetu Wi‑Fi oraz inne usługi, takie jak rezerwacja pokoju w hotelu i wyszukiwanie dogodnego parkingu.

Gama silników benzynowych obejmuje jednostki od 1.4 Turbo o mocy 88 kW/120 KM (zużycie paliwa według NEDC: 8,7 l/100 km w cyklu miejskim; 5,5 l/100 km poza miastem; 6,7 l/100 km w cyklu mieszanym; emisja CO2: 154 g/km) do 1.6 Direct Injection Turbo rozwijającej imponującą moc 147 kW/200 KM (8,54 l/100 km; 5,8 l/100; 6,8 l/100 km; 158 g/km).

Sześciobiegowa przekładnia automatyczna jest dostępna z silnikiem 1.6 Direct Injection Turbo o mocy 125 kW/170 KM. Firma Opel oferuje także alternatywę wysokoprężną w postaci oszczędnego silnika 2.0 CDTI o mocy 125 kW/170 KM (6,0 l/100 km; 4,2 l/100 km; 4,9 l/100 km; 129 g/km).

opel-casc4

Ceny katalogowe Opla Cascady rozpoczynają się od 115 700 zł. Wersja Supreme jest dostępna w cenie od 126 600 zł. (sugerowane ceny detaliczne z VAT w Polsce).