OPEL: PAKIET AKCESORIÓW DO MODELU COMBO – DLA WYGODY

opel-combo_1

Opel zaprojektował specjalnie do modelu Combo kompleksowy pakiet nowych akcesoriów, które zdecydowanie poprawiają wygodę kompaktowego, wielofunkcyjnego modelu.

Kolekcja eleganckich i praktycznych gadżetów zarówno do osobowego Life oraz dostawczego Cargo obejmuje kilkanaście pozycji.


Zobacz także:

ROZMAITOŚCI


 

Są to między innymi uchwyty dachowe do przewozu rowerów, foteliki dziecięce, boksy dachowe, przednie i tylne czujniki parkowania oraz zabezpieczenia przestrzeni bagażowej. Estetyczne i funkcjonalne dodatki pozwalają na maksymalne wykorzystanie możliwości Combo zarówno przez rodziny, jak i profesjonalistów z różnych branż, a nawet artystów, takich jak malarze, którzy mogą zabrać ze sobą płótna, sztalugi i pędzle w plener lub gotowe obrazy na wernisaż.

Opel Combo

W ofercie akcesoriów klienci znajdą wszystko to, co potrzebne by dostosować samochód do stylu życia lub potrzeb związanych z pracą. Załadunek i rozładunek przebiega szybko i sprawnie. W czasie wyjazdów rekreacyjnych (a w przypadku Combo Cargo — w pracy) przyda się na przykład zainstalowany na stałe lub demontowalny hak holowniczy (sugerowana cena detaliczna od 1482 zł) z 13‑stykową wiązką elektryczną i dopuszczalnym pionowym obciążeniem 74 kilogramów.

Dostępny jest też szeroki asortyment uchwytów do przewozu rowerów (na maksymalnie 2 rowery elektryczne lub 4 rowery tradycyjne napędzane siłą mięśni) montowanych na haku holowniczym. Alternatywnym rozwiązaniem są uchwyty mocowane do bazowych belek dachowych. W ten sposób Combo (nawet w wersji bez relingów dachowych) można przewozić dwa tradycyjne rowery, różnego rodzaju boxy dachowe o pojemności do 470 litrów i ładowności 75 kilogramów, a nawet kajak lub snowboard.

W samochodach z tylnymi drzwiami dach staje się dodatkową powierzchnią ładunkową dzięki stalowym lub aluminiowym platformom bagażowym (od 2768 zł). Zintegrowane rolki ułatwiają załadunek i rozładunek. Nośność takich akcesoriów to odpowiednio 115 i 120 kilogramów.

Opel-Combo6

Używając dodatkowych akcesoriów, takich jak taśmy mocujące z mechanizmem napinającym, składane ograniczniki ładunku czy uchwyty do drabiny (2125 zł; dopuszczalne obciążenie 50 kg) na dachu można przewozić duże przedmioty, w tym drabiny, rury i deski. Zimą w dotarciu z ładunkiem lub po ładunek pomogą łatwe w montażu łańcuchy śniegowe (494 zł).

Funkcjonalność, ochrona, organizacja

Akcesoria do Combo pomagają także w zaaranżowaniu przestrzeni bagażowej lub ładunkowej i zabezpieczeniu jej przed zarysowaniami i zabrudzeniami. Do wersji Cargo zaprojektowano między innymi drewniane podłogi oraz plastikowe lub drewniane panele zabezpieczające ścianki części towarowej. Elastyczna i gumowa mata z wysokimi krawędziami (310 zł) do Life pasuje do kształtu podłogi bagażnika i zabezpiecza ją przed wilgocią i brudem.

Opel Combo Cargo XL

Do Combo strwożono praktyczny organizer o wymiarach 61 x34 x31 cm z dwoma ściankami, pomagający utrzymać ład i porządek we wnętrzu (228 zł). Można w nim ułożyć różne przedmioty — od pędzli malarskich po narzędzia hydraulika. Nieużywany i złożony element ma tylko 30 mm grubości. Mniejsze przedmioty, takie jak chusteczki higieniczne, notatniki i przybory do makijażu, można umieścić w specjalnych wkładkach do uchwytów na napoje (50 zł).

Właściciele i użytkownicy docenią też dywaniki podłogowe (127 zł) — welurowe, gumowe lub wielosezonowe. Umieszczone pod nogami osób podróżujących w pierwszym i drugim rzędzie zabezpieczą podłogę przed śniegiem, błotem, wodą, solą drogową i innymi zanieczyszczeniami.

Foteliki dziecięce i podstawki na fotel (962 zł) zaspokoją potrzeby wszystkich grup wiekowych i są zgodne z najnowszą normą bezpieczeństwa UE ECE-R 44/04, także w zakresie ochrony przed skutkami kolizji bocznej. Foteliki można łatwo i bezpiecznie przymocować za pomocą zaczepów ISOFIX lub trzypunktowych pasów bezpieczeństwa.

opel-combo_5

W drugim rzędzie Combo Life można umieścić aż trzy foteliki dziecięce obok siebie. W razie wypadku ochronę przed obiektami przewożonymi w bagażniku zapewni siatka bagażowa.

Nieoczekiwane i niekoniecznie przyjemne zdarzenia na drodze uwieczni wideorejestrator jazdy Philips GoSure ADR620 (510 zł). Kierowca auta wyposażonego w takie urządzenie otrzyma dowód wideo w jakości Full HD. Materiał można odtworzyć natychmiast na dwucalowym ekranie LCD, a 2‑megapikselowa matryca kamery zapewnia wysoką jakość nagrania nawet w nocy.

opel-combo_4

Dodatkowy komfort pasażerom Life podróżującym z tyłu zapewnią osłony na tylną szybę oraz szyby boczne — także te w przesuwanych drzwiach (od 216 zł). Osłony chronią wnętrze nie tylko przed wzrokiem ciekawskich, ale także przed silnym słońcem i przegrzaniem.

Combo jest dostępny w licznych wariantach, z nadwoziem standardowym (4,40 m) lub XL (4,75 m). Można zamówić wersję pięcio- lub siedmioosobową, natomiast w przypadku auta dostawczego liczbę miejsc można zwiększyć z trzech do pięciu, zamawiając opcjonalną kabinę załogową.

Zarówno wersja osobowa, jak i dostawcza wyróżniają się wysokim poziomem wyposażenia z zakresu innowacyjnych technologii i systemów wspomagających kierowcę.

opel-combo_5